Elive 0.5

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie ukazała się nowa wersja ciekawej dystrybucji Elive 0.5. Jest to jeden z nielicznych systemów, które pozwalają na zapoznanie się z mało znanym, ale bardzo obiecującym środowiskiem graficznym Enlightenment.

Środowisko to posiada bardzo duże możliwości konfiguracji, atrakcyjny wygląd i efekty specjalne, takie jak chociażby animowane tapety. W domyślnym zachowaniu okna minimalizowane są do ikon na pulpicie. Enlightenment dostępny jest w dwóch wersjach: stabilnej 0.16 i rozwojowej 0.17, ta druga charakteryzuje się dużo większymi możliwościami. Obie wersje dostępne są w dystrybucji Elive.

Elive jest dystrybucją typu LiveCD, czyli uruchamianą bezpośrednio z CD, bez konieczności instalacji na dysku twardym. Najnowsza wersja nazwana Revolution posiada zaczerpnięte z Debiana jądro w wersji 2.6.15 i nowe skrypty startujące DSS. Szczegółowa lista zmian dostępna jest na stronie twórców, skąd można także pobrać obraz płyty CD w formacie ISO (692MB). Zainteresowani mogą także obejrzeć zrzuty ekranu.


Aktualizacja, 25.09.2006, 16:50

Dla osób mających problemy z pobraniem obrazu płyty CD z serwera twórców polecamy skorzystanie z sieci Torrent, odpowiednie informacje znaleźć można na stronie LinuxTracker. Suma kontrolna MD5 ściągniętego pliku powinna wynosić 42bf3855d7173bdb4c41a9500a87809a.

© dobreprogramy
s