Elive 0.5 Rl 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Właśnie pojawiła się poprawiona wersja ciekawej dystrybucji Elive 0.5 "Revolution". Jest to jeden z nielicznych systemów, które pozwalają na zapoznanie się z mało znanym, ale bardzo obiecującym środowiskiem graficznym Enlightenment.

Środowisko to posiada bardzo duże możliwości konfiguracji, atrakcyjny wygląd i efekty specjalne, takie jak chociażby animowane tapety. W domyślnym zachowaniu okna minimalizowane są do ikon na pulpicie. Enlightenment dostępny jest w dwóch wersjach: stabilnej 0.16 i rozwojowej 0.17, ta druga charakteryzuje się dużo większymi możliwościami.

Elive jest dystrybucją typu LiveCD, czyli uruchamianą bezpośrednio z CD, bez konieczności instalacji na dysku twardym. Wśród najważniejszych zmian w wersji Elive 0.5 Rl 2 należałoby wymienić zamianę Flash Playera 7 na 9 beta oraz poprawienie wykrytych błędów. W celu zaoszczędzenia miejsca usunięto z systemu pakiet biurowy OpenOffice.org. Szczegółowa lista zmian dostępna jest na stronie twórców, skąd można także pobrać obraz płyty CD.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję