reklama

Elive 0.6.4

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się nowa testowa wersja dystrybucji Elive, która jako jedyna pozwala w prosty i szybki sposób zapoznać się z nowym środowiskiem graficznym Enlightenment.

Środowisko to posiada bardzo duże możliwości konfiguracji, atrakcyjny wygląd i efekty specjalne, takie jak chociażby animowane tapety. W domyślnym zachowaniu okna minimalizowane są do ikon na pulpicie. Enlightenment dostępny jest w dwóch wersjach: stabilnej 0.16 i rozwojowej 0.17, ta druga charakteryzuje się dużo większymi możliwościami. Obie wersje dostępne są w dystrybucji Elive.

W nowym wydaniu zaktualizowano edytor graficzny GIMP, poprawiono działanie instalatora na dysk, rozwiązano problemy z nagrywaniem obrazów płyt CD i DVD i montowaniem partycji NTFS. Po podłączeniu kamerki internetowej automatycznie uruchamiany jest podgląd obrazu.

Szczegółowa lista zmian znajduje się na stronach twórców. Obraz płyty CD można pobrać z jednego z oficjalnych mirrorów, pamiętać jednak należy, że jest to wersja niestabilna, może zawierać błędy.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama