Elive w końcu z instalatorem

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna testowa wersja dystrybucji Elive, pozwalającej w prosty i szybki sposób zapoznać się z ciekawym, ale mało popularnym, menadżerem okien Enlightenment.

Najważniejszą nowością w tym wydaniu jest zaimplementowanie instalatora, dzięki czemu stała się wreszcie możliwa jest instalacja systemu na twardym dysku, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych dystrybucji. Prócz tego, zaktualizowano sterowniki do obsługi bezprzewodowych kart sieciowych opartych na chipsecie atheros - MadWiFi, dodano możliwość uruchamiania aplikacji wymagających obecności biblioteki Qt bądź środowiska KDE oraz zdefiniowania mapy klawiatury z poziomu trybu tekstowego. Poprawiono też opcje związane z hibernacją, a także, ze względu na brak dostępnych źródeł, uniemożliwiających samodzielne skompilowanie Skype, został on do przeniesiony do tzw. wersji statycznej, charakteryzującej się większym rozmiarem. Całość pracuje pod kontrolą jądra 2.6.24.7 z lepszą obsługą dysków IDE, SATA i SCSI.

Szczegółowa lista zmian jest dostępna na stronach twórców. Obraz płyty CD można pobrać z jednego z oficjalnych mirrorów, pamiętać jednak należy, że jest to wydanie niestabilne, może zawierać błędy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi