reklama

Elive z jeszcze lepszą obsługą sprzętu

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiła się kolejna wersja rozwojowa ciekawej, bazującej na Debianie, dystrybucji Elive, pozwalającej w prosty i szybki sposób na zapoznanie się ze środowiskiem graficznym Enlightenment.

W nowym wydaniu oznaczonym jako 1.7.10 znajdziemy między innymi zaktualizowany odtwarzacz Macromedia Flash, serwer grafiki X.Org, zawierający wiele poprawek, w tym dla układów graficznych oraz fglrx 8.6. Możliwe stało się konfigurowanie dodatków w locie, dzięki czemu w przypadku gdy dany gadget jest obsługiwany przez nasz komputer, zostaje on automatycznie włączany. Dodano także nowe sterowniki do obsługi gigabitowego ethernetu w laptopach opartych na chipsetach Atheros i Solarflare: Fujistu Siemens Amilo M7400, HP Omnibook Pavillon, Toshiba Satellite i kamer internetowych w niektórych modelach Compal Electronics.

Ze względu na wielkość zmian wprowadzonych w całym systemie, edycja 1.7 nie posiada instalatora, wskutek czego autorzy są zmuszeni teraz do napisania go zupełnie od nowa. Najnowszą wersję Elive 1.7.10 można pobrać ze strony domowej dystrybucji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama