Emsisoft Anti-Malware 2018.9.1.8968

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Emsisoft Anti-Malware (dawniej a-squared Anti-Malware) to bardziej zaawansowana wersja programu a-squared Free (a˛ Free) przeznaczonego do wyszukiwania i usuwania koni trojańskich, dialerów, komponentów adware i spyware, robaków oraz innego złośliwego oprogramowania.

Aplikacja pozwala na skanowanie systemu w 4 trybach: szybkim, inteligentnym, dokładnym i zdefiniowanym przez użytkownika. Emsisoft Anti-Malware oferuje dodatkowo system ochrony w czasie rzeczywistym oraz funkcję automatycznych aktualizacji. Zaawansowani użytkownicy z pewnością docenią moduł HiJack, za pomocą którego można wykryć i usunąć wszystkie komponenty typu HiJackers, spyware, adware, konie trojańskie i robaki. W wypadku wykrycia szkodliwych programów Emsisoft Anti-Malware dzięki zintegrowanej bazie WWW może dostarczyć szeregu informacji na temat szkodnika oraz oczywiście umożliwia ich usunięcie lub przeniesienie do kwarantanny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Wysoka skuteczność i konfigurowalność, monitor behawioralny, korzystna cena
dość duże zużycie zasobów komputera, stosunkowo wolne skanowanie, podatność na fałszywe alarmy
ocena użytkownika

Emsisoft Anti-Malware to kompleksowy pakiet antywirusowy. W programie zaimplementowano silnik antywirusowy firmy Ikarus Technologies oraz autorski silnik antyspyware/antymalware firmy Emsisoft. Ponadto Anti-Malware wyposażony jest w behawioralny (zachowawczy) monitor systemu, który jak nazwa wskazuje monitoruje działanie aplikacji w systemie, dzięki czemu możliwe jest wykrycie nieznanego zagrożenia.

Anti-Malware chroni przed wszelkiej maści zagrożeniami, takimi jak: trojany, robaki, spyware, adware, dialery a także przed keyloggerami, backdoorami czy aplikacjami które obniżają bezpieczeństwo Windows, chociaż same w sobie nie są zagrożeniem (riskware).

Instalacja jest bardzo prosta, po zainstalowaniu trzeba jeszcze skonfigurować program: zaktualizować bazy sygnatur, wybrać wersję programu (całkowicie bezpłatną, trial 3/30 dni oraz pełną wersję). Przy 2 pierwszych nie trzeba mieć konta w firmie. Wersja bezpłatna to tylko skaner na żądanie. Pozostałe wersje posiadają pełną funkcjonalność z limitem czasowym (trial lub wykupiona subskrypcja).

Zużycie RAM jest stosunkowo duże, na szczęście procesor nie jest aż tak często wykorzystywany (na 2GHz Athlon, 1GB RAM, Windows XP SP3 Emsisoft Anti-Malware chodzi całkiem nieźle).
Skuteczność? Bardzo wysoka. Można odwiedzić witrynę http://www.anti-malware-reviews.com/, prowadzoną przez producenta. Znajduje się tam pokaźna baza wyników w testach. Rezultaty są wyśmienite, program radzi sobie bardzo dobrze.

Problemem jest dość duża podatność na fałszywe alarmy, na szczęście można ją zredukować. Nie mniej zalecam ostrożność przy usuwaniu znalezionych zagrożeń. Trochę wolno skanuje, ale na szczęście producent poprawia ciągle swój sztandarowy produkt.

Producent często ogłasza promocje cenowe, np. za 75 złotych dostajemy roczną licencję na Emsi (pieszczotliwe zdrobnienie) Anti-Malware oraz Online Armor, firewall rozwijany przez tego samego producenta.
Polecam!

22.02.2011 16:06 | Recenzja do wersji 5.1.0.4
Wysoka wykrywalność, wydajność, skanowanie zapisywanych plików, " samoobrona ", blokada podejrzanych zachowań, podpowiedź przez statystyki, estetyka
Nadwrażliwość ( False Positives )
ocena użytkownika

Emsisoft Anti-Malware używam odkąd nazywał się a-Squared Anti-Malware i posiadał jedynie silnik antyspyware, przez co nie kwalifikował się do kategorii antywirusów. Miał on wtedy swoje polskie tłumaczenie, które jednak nie było aktualizowane przez długi okres czasu i z tego powodu program był w większości po angielsku. Program mi się spodobał, a raczej jego darmowa wersja, która jako skaner sprawdzała się wtedy znakomicie i postanowiłem go przetłumaczyć od zera, co było samą przyjemnością. Przestawiłem się na tryb nocny, kiedy to miałem pełen spokój, mogłem sobie puścić muzykę na słuchawkach... i tak to leciało przez wiele nocy. Koniec z końcem wypuściłem tłumaczenie, które stało się oficjalnym, mimo wielu błędów z których nie zdawałem sobie sprawy. Te najważniejsze jednak prędko poprawiłem i tłumaczenie w miarę nadawało się na oficjalne. Z czasem poprawiałem, aktualizowałem tłumaczenie i wynik końcowy widać w programie - oczywiście w miarę możliwości dalej aktualizuje. Tłumaczenie zacząłem pisać około trzech lat temu, kiedy miałem jakieś 15 lat, stąd też wiele błędów.

Gdyby programy umiały mówić: Kilka lat temu, kiedy nazywałem się a-Squared, lubiłem dużo jeść.. rzecz jasna - RAMu. Lubiłem też zajmować czas procesorowi przez co trudniej było mu znaleźć go na inne zadania. Miałem bardzo ważną sprawę, dotyczyła ona bezpieczeństwa użytkowników. Więc nie mogłem sobie odpuścić. Nie obchodziło mnie czego chcą inni, bo wg mnie bezpieczeństwo było priorytetem numer jeden. Z czasem jednak zrozumiałem, jaki wielki błąd popełniam. Tak bardzo zależało mi na bezpieczeństwie, że procesor i wielu innych nie miało czasu dla siebie, a ja sam jadłem więcej RAMu niż inni, kompletnie o tym nie pamiętając. Uświadomiłem sobie to w końcu i zacząłem o siebie dbać, nie opuszczając się jednocześnie w tak ważnej kwestii, jak bezpieczeństwo.

Dokładnie tak. Kiedyś Emsisoft był pamięciożerną kobyłą z wysoką wykrywalnością spyware. Najlepiej służyła użytkownikom jego darmowa edycja działająca jako skaner antyspyware. Tylko antyspyware, bo wtedy jeszcze nie zawierał silnika antywirusowego. Płatnej wersji brakowało wielu funkcji, a sama nie zawierała nic, co przeszkadzałoby w wyłączeniu jej przez dowolną szkodliwą aplikacje. Estetycznie również było gorzej, aczkolwiek nie było źle. Wysoka wykrywalność ratowała reputację darmowego skanera, który poza wykrywalnością przecież nie musi mieć w sobie za wiele. Z biegiem lat jednak stopniowo poprawia się stan programu...

Na aktualną chwilę Emsisoft jest bardzo dobrym programem antywirusowym oraz antyspyware w jednym z rozbudowaną konfiguracją i wieloma funkcjami. Dobrym dodatkiem do ochrony jest także dosyć zaawansowana blokada podejrzanych zachowań. Aplikacja zajmuje mało miejsca w RAMie, bo jedynie do 50 MB i nie powoduje większego zwolnienia starszego komputera, co jest oczywiście bardzo ważne. Strażnik spełnia bardzo dobrze swoje zadania: blokuje połączenie w przypadku pobierania szkodliwego oprogramowania, nie pozwoli zapisać na dysku zainfekowanych plików, a także ich otwierać czy modyfikować. Nie pozwoli się sam wyłączyć, wymaga hasła do ustawień, a także samego wyłączenia. Zawiera dosyć ciekawe rozwiązanie związane z wykrywaniem podejrzanych zachowań, jakim jest podpowiedź dzięki statystykom wyboru decyzji dla użytkownika w przypadku niepewności co do zdecydowania czy przepuścić zachowanie danego programu, czy jednak nie. Bardzo fajną funkcją jest również nałożenie ograniczeń na zwykłych użytkowników, jeżeli chodzi o większość opcji programu, ponieważ może się to przydać np. w szkołach, aczkolwiek w domach oczywiście również.

Wykrywalność stoi prawdopodobnie na bardzo wysokim poziomie też ze względu na silnik antywirusowy Ikarusa, który jednocześnie jest nadwrażliwy. Nadwrażliwość ta jest bardzo krytykowana przez wielu mających do czynienia z Emsisoft Anti-Malware. W połączeniu z rozbudowaną funkcjonalnością i konfiguracją czyni aplikację niezrozumiałą dla przeciętnego użytkownika komputera przyprawiając o ból głowy, kiedy zostają skasowane jakieś pliki wymagane do działania systemu operacyjnego i na to należy zwrócić uwagę. Oprogramowanie to nie jest prawdopodobnie skierowane do użytkowników, którzy chcą zainstalować i zapomnieć. W takim wypadku dobrym wyborem może okazać się AVG, Avast czy inny darmowy lub płatny odpowiednik.
Emsisoft jednak cały czas zmierza do usprawnienia swojego pakietu zabezpieczającego i jednocześnie zwiększania jego wydajności, co widać wyraźnie z upływem czasu. Być może z czasem stanie się on bez najmniejszych wątpliwości bardzo dobrym wyborem nawet dla przeciętnego użytkownika komputera. W moim odczuciu dla kogoś świadomego, że trzeba obchodzić się z nim ostrożnie, powinien być odpowiedni. Dodatkowymi aplikacjami zawartymi w Emsisoft Anti-Malware są HiJackFree oraz BlitzBlank dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Pierwsza służy do zorientowania się, który proces może szkodzić komputerowi, tzn. być niewykrywany przez skaner, ale kwalifikować się do Malware. Druga zaś pozwoli usuwać pliki, wpisy rejestru, sterowniki, których podczas działania systemu usunięcie jest niemożliwe (jeszcze nieprzetłumaczona, ponieważ niedawno się pojawiła). Do kompletu można doinstalować
jakiegoś dobrego darmowego Firewalla i mamy komplet bardzo dobrej ochrony.

Wszystko to sprawia, że Emsisoft Anti-Malware jest bardzo dobrym pakietem zabezpieczającym dla świadomych użytkowników, którzy chcą mieć ochronę na wysokim poziomie. Polecam.

06.01.2011 03:47 | Recenzja do wersji 5.1.0.4

Komentarze

0 nowych
  #347 04.05.2018 10:33

tikitaki , pomyliłeś ten program free Emsisoft Emergency Kit z płatnym o którym tu mowa - Emsisoft Anti-Malware ,więc i nie ta wypowiedź . Emsisoft Anti-Malware instaluje się tak jak ma być w zainstalowanych programach i jest widoczny w panelu programy i funkcje " Odinstaluj i zmień program " i jako ikonka na ekranie czy pasku zadań na dole jako logo .Ten darmowy jest jako portable lub w pobranych programach do uruchomienia na żądanie i niekoniecznie jest widoczny na pulpicie .

  #346 28.12.2017 11:26

U mnie pobrał się i zainstalował się jako online w pobranych programach i tam klikam w plik z nazwy aplikacji i go uruchamiam w celu skanowania .Nie ma ikonki na pulpicie ani na pasku a jedynie jest jako aplikacja w pobranych .

  #345 04.09.2017 12:35

Ten program Emsisoft EK pobrałem z dobrych programów i jakoś dziwnie się go załącza do skanu kompa. To znaczy inaczej niż inne antywirusy czy skanery.

MLJ   6 #344 04.07.2017 11:48

Świetny program, ale trochę nadgorliwy jeśli chodzi o wykrywalność. Jednym słowem rzuca czesto fałszywkami..

cephei   13 #343 03.02.2017 08:05

Jest teraz pewna różnica. Otóż kiedyś, całkiem niedawno, Emsisoft Antimalware można było używać bez wykupionej licencji jako skaner. Obecnie już nie. jest tylko opcja testowania przez 30 dni i na tym koniec. Pozostaje jedynie Emsisoft Emergency Kit.

  #342 29.10.2016 11:36

Dobry austryjacki produkt , komputer zrobił się żwawszy i wykrywalność jest na wysokim poziomie.

FreeWare_RK   21 #341 30.09.2016 20:56

@Anonim (niezalogowany): Zmiana być musiała bo oryginalny system dla mojego laptoka to win 7 x64. Z 10 było ok ale niestety sterowniki do wifi, grafiki i kilku innych rzeczy nie były wstanie poprawnie działać mimo instalacji odpowiedniego sterownika i niestety przesiadka na 7 z powrotem być musiała.

Nie mam żadnych problemów z Bitdefender Free AV 2016 beta. Miałem owszem ale z FortiClientem.

  #340 30.09.2016 15:11

@FreeWare_RK:

a na w7 nie możesz nadal mieć bitdefendera free beta tu już chyba nie będzie zgłaszac nieaktualnej bazy i ochrony ?!

Ile to już razy zmiana z w7 na 10, potem na 8, potem na 10 i znow 7 ......................................

/

FreeWare_RK   21 #339 14.09.2016 12:40

@Quassar: Dzięki za sugestię :) . Ostatnio miałem Bitdefendera Free Antivirus 2016 beta ale musiałem zrezygnować bo miałem przesiadkę z win 10 na win 7 bo w win 10 nie działały poprawnie sterowniki do mojego laptopka od wifi, grafiki i innych tam więc musiałem do win 7 wrócić co jest ok bo bardziej mi ta 7 pasuje aczkolwiek 10 też jest fajna. Obecnie mam Pandę Protection 2017 beta. Poleca się zainteresować, fajny program :) . http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/pakiety_zabezpieczen/Panda_Prot... . Malwarebytes mam, Zemanę mam w wersji premium na dni 400 obecnie 393 dni. No zapora na razie systemowa :P .
Jest jak mówisz, ja muszę i lubię bardzo często i dużo instalować i deinstalować :P .
Polecam AV Bitdefender Free AV 2016 beta, Panda Protection 2017 beta, AVG, SecureAPlus, FortiClietn z darmowych.
Z płatnych F-Secure, Webroot, Kaspersky oczywiście na pierwszym miejscu.

Autor edytował komentarz w dniu: 14.09.2016 12:41
Quassar   7 #338 22.08.2016 12:52

@Macie (niezalogowany): Od ponad roku mam oba pełne programy zainstalowane z ochroną w czasie rzeczywistym i sie nie gryzą więc i skanery na żądanie nie będą robić problemu. Sprawdzone na w7 oraz w10.

Z antywirusem Emsisoft oraz Avira programy również chodzą stabilnie reszty av nie sprawdzałem/ nie korzystam, ale też nie powinno zgrzytać.

Więc śmiało można doinstalować jakiś jako uzupełnienie do swojego pakietu.
Chodź osobiście bardziej polecam "Zapobiegać niż Leczyć" dlatego nie ma co molestować systemu antywirusami i skanerami.

@FreeWare_RK
Dlatego na głównym systemie, komputerze stosuje takie rozwiązanie:
Firewall + HIPS + Wirtualizacja / Piaskownica + jakiś skaner

Moje polecane zestawienie to:
Zapora/HIPS: SpyShelterFW opcjonalnie WinPrivacy
Shadow Defender lub Sandboxie ( SD skuteczniejszy ale niewygodny dla tych co często zmieniają/instalują coś w systemie)
AV: Emsisoft lub Avira
Antymalware/spyware jak ktoś usilnie potrzebuje dodatkowych skanerów: MBAM albo Zemana.

Nie zależnie od doboru programów Firm oraz ich rodzajów. Shadow Defender będzie zawsze u mnie gościł, Nie tyle co chroni system to pozostawia go w pierwotnym stanie dzięki czemu nie muszę czyścić systemu crap clenerami co czyszczą czasem to czego nie powinni lub też wcale.

Autor edytował komentarz w dniu: 22.08.2016 13:40
  #337 20.08.2016 12:51

@Quassar: A czy darmowa Zemana może być zainstalowana jednocześnie z MBAM tez w wersji darmowej na jednym kompie?

PISowiec   5 #336 06.08.2016 23:33

@Kreatywna123 (niezalogowany): Próbowałaś,się kontaktować z pomocą techniczną na forum w tej sprawie?

  #335 30.07.2016 16:19

Wysłałam do analizy kilka plików, czekam już pare dni i zero odpowiedzi. Użyłam e-maila z wp.pl.. Ile mam czekać?

FreeWare_RK   21 #334 26.05.2016 00:15

@krystian0120: Możesz bez problemu używać tego w połączeniu z AV co wymienił Pan @Quassar. Jak chodzi o łączenie AV to słuchaj Pana @80mentor, ma 100 % racji. łączenie AV to najgorsze co można zrobić bo dość, że wydajność spada to powoduje to różne problemy i kłopoty jak np. wykrywanie jednego AV przez drugi jako zagrożenie. Spada stabilność systemu i może wyzionąć ducha jak przedobrzysz. Nie polecam łączenia. Może doinstalować firewall, skanery na żądanie oraz dodatek do przeglądarki w postaci uBock Origin który jest dużo lżejszy niż np. AdBlock Plus. Do tego przeglądarka Slimjet i jest wszystko ok.

Autor edytował komentarz w dniu: 26.05.2016 00:19
Quassar   7 #333 10.05.2016 18:01

@krystian0120: Jeśli chcesz jakiś dodatkowy silnik do antywirusa to polecam ci te rozwiązania
- Zemana AntiMlaware (korzysta z wielu silników av m.in: Eset Bitdefender, Avira, Kasperky jak i swój własny)
- Malwarebytes AntiMalware - pewnie znasz :)
- Hitman Pro

Komentarze do poprzednich wersji

Dementor   39 #332 02.11.2015 21:01

@krystian0120: Odradzam łączenie jakichkolwiek antywirusów. Takie duety tylko spowalniają prace sprzętu. I najczęściej kolidują ze sobą.

PISowiec   5 #331 09.10.2015 22:59

@krystian0120: Tylko pod warunkiem, jeżeli będziesz używać tego programu tylko do skanowania na żądanie. Ten program jest pełnoprawnym antywirusem, więc stosowanie go w czasie rzeczywistym z innym antywirusem, mija się z celem.

krystian0120   6 #330 08.10.2015 17:08

Czy mogę używać tego programu w połączeniu z innym antywirusem np. Avastem lub Pandą Free? Albo z CIS?

Autor edytował komentarz.
  #329 28.07.2015 17:53

Problem z "General processing error. Try later please" rozwiązałem poprzez połączenie się z internetem przez inne łącze. Specjalnie dla rejestracji użyłem modemu 3G zamiast sieci WiFi.

izok1980   9 #328 28.07.2015 17:14

@FreeWare_RK: skorzystaj z promocji póki działa ja właśnie skorzystałem :P