Emsisoft Mobile Security Emsisoft Mobile Security 3.2.5

Strona główna Android Bezpieczeństwo Pakiety zabezpieczające
Pobierz program
lub zeskanuj:

Emsisoft Mobile Security to pakiet ochronny przygotowany z myślą o użytkownikach platformy Android. Chroni on użytkownika smartfonu lub tabletu przed szkodliwym oprogramowaniem i niebezpiecznymi witrynami internetowymi, pozwala także na aktywację modułu do zdalnego lokalizowania lub czyszczenia w razie zagubienia lub kradzieży sprzętu. Według producenta cechuje się on nie tylko bardzo wysoką skutecznością, ale przede wszystkim niemalże zerowym wpływem na czas pracy na baterii oraz wydajność urządzenia.

Najważniejszym składnikiem pakietu jest moduł antywirusowy. Skanuje on automatycznie aplikacje instalowane przez użytkownika (także te z Google Play), umożliwia również automatyczne skanowanie karty pamięci po jej podłączeniu. Sam użytkownik może w każdej chwili wykonać ręczne skanowanie wszystkich tych elementów jednocześnie. Drugim z modułów jest audytor aplikacji. W tym znaleźć można informacje o tym, jakie aplikacje korzystają odpowiednio z: połączenia internetowego (przez sieć Wi-Fi lub transmisję pakietową), danych osobistych użytkownika takich jak kontakty czy szczegóły konta, a także mogące generować dodatkowe koszty poprzez połączenia i wiadomości SMS.

Aplikacja posiada również moduł do skanowania witryn przeglądanych za pomocą wbudowanej przeglądarki Androida i blokowaniem tych zawierających szkodliwe oprogramowanie lub próbujące wyłudzać od użytkownika informacje czy środki. Pakiet Emsisoftu posiada również moduł antykradzieżowy. Dostęp do niego jest możliwy po wcześniejszym zalogowaniu do konta (możliwe jest użycie konta Google). Aplikacja zostaje wtedy administratorem urządzenia, pozwala na zdalne lokalizowanie, blokowanie, a także czyszczenie urządzenia za pomocą interfejsu przygotowanego na specjalnej stronie internetowej.

Po skonfigurowaniu zaufanego numeru telefonu możliwe jest także wysyłanie poleceń poprzez wiadomości SMS. Ostatnim składnikiem jest dziennik zdarzeń, zawierający informacje o Skanowaniach jakie miały miejsce o zmianie kluczowych ustawień pakietu. Aplikacja niestety nie posiada interfejsu w języku polskim, nie oferuje także żadnych widgetów do umieszczenia na pulpitach lub ekranie blokady. Dostępna wersja zapewnia bezpłatne działanie przez 30 dni, po tym czasie konieczne jest wykupienie subskrypcji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!