r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Envelo 3.7.3

Strona główna Android Dom Inne programy dla domu

Envelo to aplikacja Poczty Polskiej. Ułatwia korzystanie z ich usług, a części z nich dodaje bardziej nowoczesny wydźwięk. Pozwala np. na wysyłanie tradycyjnych kartek pocztowych z poziomu naszego telefonu.

Aplikacja dzieli się na sześć kategorii: wyślij kartkę, znajdź placówkę, zamów kuriera, śledź przesyłkę, znajdź kod, znajdź skrzynkę. Sporo przydatnych narzędzi dla osób korzystających z usług pocztowych. Podczas testów wyniki z bazy danych (placówki, skrzynki) dały bardzo dobry rezultat. Wprawdzie przy skrzynkach były małe braki, ale większość występujących w okolicy znalazło się na mapie.

Główną atrakcją programu są neokartki, czyli kartki pocztowe wysyłane z naszego telefonu. Za pomocą specjalnego i dobrze przygotowanego edytora tworzymy jej wzór, wzbogacamy o zdjęcie z galerii i po uiszczeniu opłaty (popularne serwisy oraz sms) możemy wysłać kartkę, która do odbiorcy dotrze w tradycyjnej formie. Wszelkie opłaty są dostępne do sprawdzenia z poziomu aplikacji.

Envelo to bardzo dobry produkt, przenoszący tak tradycyjną instytucję jak poczta, w cyfrowe realia. Jeżeli co jakiś czas korzystanie z usług pocztowych, na pewno warto mieć ją w swoim zbiorze aplikacji. Program dostępny jest za darmo.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacje na Wielkanoc: z nimi ugotujesz, wyślesz życzenia i świąteczne kartki

19
25.03.2016  •  Łukasz Maślanka

Święta Wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Znaleźliśmy więc dla Was aplikacje, dzięki którym smartfon lub tablet pomoże w przygotowaniu świątecznych potraw, pozwoli stworzyć wyjątkową świąteczną kartkę z życzeniami, a także dostarczy nieco wielkanocnej rozrywki. Wielkanocne gotowanie łatwiejsze z aplikacjami Smartfon lub tablet (niezależnie od systemu operacyjnego) może być całkiem przydatnym narzędziem w kuchni. I nie mamy tu na myśli, rzecz jasna, rozmaitych smartfono- lub tabletopodobnych wyrobów za mniej niż 200 zł, które można użyć jako podstawka pod kubek lub jako deska do…

List polecony wyślesz z komputera, Poczta Polska nie chce dzielić się rynkiem

20
20.11.2014  •  Anna Rymsza

Poczta Polska, operator świadczący pocztowe usługi powszechne, powoli pracuje nad rozwijaniem swojej platformy Envelo, która ma połączyć świat listów papierowych z komunikacją cyfrową. Najnowszym planowanym dodatkiem jest możliwość wysłania listu poleconego z zacisza własnego biura. W Polsce rocznie wysyła się około 400 milionów listów poleconych. Możliwość wysłania ich przez Internet ułatwi życie przede wszystkim firmom i instytucjom, które wysyłają duże ilości przesyłek rejestrowanych. Na Envelo list polecony będzie nosił nazwę neolist rejestrowany i będzie go mógł wysłać każdy…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.