reklama

Envision Entertainment i Mohawk Games — nowe studia deweloperskie

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Chociaż wiele ekip deweloperskich zostało z powodów finansowych w ostatnim czasie rozwiązanych, cieszyć powinien fakt, że ludzie, którzy stracili wtedy posady, potrafili bardzo często wystartować z własnymi przedsięwzięciami. Tak było właśnie w przypadku Envision Entertainment, które to studio powstało po zamknięciu przez Electronic Arts swego EA Phenomic. Z nowych zespołów warto też wymienić Mohawk Games, złożone z dawnych specjalistów od popularnych gier strategicznych.

Soren Johnson i Dorian Newcomb ostatnio pracowali w Zynga, ale wcześniej przyłożyli ręce do powstania Cywilizacji IV oraz V. Pomagający im Brad Wardell z kolei był projektantem Galactic Civilizations, a udziela się też w chcącym zawojować świat Oxide Games. Ich wspólna pierwsza gra o nazwie kodowej Mars korzystać ma właśnie z rewolucyjnego ponoć silnika Nitrous tej właśnie młodej firmy. Envision z kolei to już przeszło 25 osób pod wodzą dawnego szefa Phenomic Dirka Ringe, z Volkerem Wertichem, Borisem Kunkelem, Marco Löhleinem oraz Markiem Novolozhilovem też u steru. Niemiecka ekipa także pracuje nad pierwszymi, na razie nieujawnionymi dziełami.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić