Epic Privacy Browser Epic Privacy Browser 80.0.3987.88

Strona główna Windows Internet i komunikacja Przeglądarki stron WWW
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Epic Privacy Browser to stworzona przez indyjskich programistów przeglądarka internetowa, bazująca na kodzie projektu Chromium. Na pierwszy plan stawia ona bezpieczeństwo i ochronę prywatności użytkownika, charakteryzując się przy tym dużą szybkością działania.

Historia Epic Privacy Browser sięga lipca 2010 roku kiedy to światło dzienne ujrzała pierwsza wersja tej przeglądarki stworzona w oparciu o Firefoksa. Wtedy twórcy skupili się w głównej mierze nad wygodą użytkowania, dlatego też wyposażona ona była w wiele autorskich rozszerzeń do obsługi serwisów społecznościowych, czatów oraz poczty elektronicznej. Program w obecnej formie zadebiutował w sierpniu 2013 roku. Programiści zdecydowali się wtedy bazować na kodzie Chromium i skupić się nad bezpieczeństwem użytkownika w Internecie.

Przeglądarka Epic Privacy Browser czerpie garściami od swojego protoplasty. Znajdziemy więc w niej rozwiązania doskonale znane z innych popularnych aplikacji tego typu, które również bazują na Chromium. Na uwagę zasługują jednak funkcje i rozwiązania stworzone od podstaw przez indyjskich programistów. Mowa m.in. o aktywnym mechanizmie zabezpieczania poufnych danych w trakcie trwania sesji przeglądarki. W przypadku zamknięcia lub awarii aplikacji takie dane jak ciasteczka, historia przeglądania oraz informacje zawarte w pamięci podręcznej są samoczynnie kasowane.

Ponadto program dysponuje wbudowaną ochroną przed szkodliwymi skryptami, plikami cookies i komponentami reklamowymi, umożliwia łatwe ukrywanie adresu IP poprzez serwery proxy oraz zabezpiecza dane wpisywane podczas korzystania z wyszukiwarki internetowej. W domyślnie aktywnym trybie prywatnego przeglądania Epic Privacy Browser nie wysyła do odwiedzanych stron żadnych informacji, nie przechowując również na komputerze żadnych informacji o naszej aktywności.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!