reklama

Epson wspiera Galerię Milano podczas Nocy Muzeów 2016 #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Projektor 3LCD Epson EB-Z8050W zapewni doskonałe wrażenia wizualne podczas oglądania prezentacji multimedialnych, będących częścią projektu artystycznego Radiologic. Wydarzenie rusza w sobotę 14.05 o godz 19:30 w Galerii Milano na Rondzie Waszyngtona 2a w Warszawie.

Już 14 maja w Warszawie rozpocznie się kolejna edycja jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych roku – Nocy Muzeów. W tym roku w projekcie bierze udział również firma Epson, która zaangażowała się w projekt Radiologic.

Radiologic zobaczyć będzie można w Galerii Milano - będzie to jedno z ciekawszych wydarzeń, w których będą mogli uczestniczyć goście Nocy Muzeów. Projekt ów opiera się na przetworzeniu unikalnego dla każdego miasta krajobrazu fal radiowych. Odbierane równolegle sygnały kilkunastu stacji radiowych stanowią materiał wyjściowy do manipulacji i przekształceń dokonywanych na żywo w czasie performensu. Oczywiście, podczas stołecznej Nocy Muzeów punktem wyjścia i „tworzywem” Radiologic będą odgłosy Warszawy.

Dodajmy, że twórcą projektu jest Gil Kuno – artysta multimedialny, autor instalacji interaktywnych i muzyk, który prezentował swoje prace m.in. w CSW Zamek Ujazdowski Warszawa, The National Art Center w Tokio czy The Hammer Museum (Los Angeles). W Galerii Milano razem z Gilem Kuno wystąpi Maciej Ożóg - teoretyk kultury i artysta dźwięku.

Impreza rozpocznie się o 19.30 wernisażem, któremu towarzyszyć będzie pokaz filmów video, zdjęć, obiektów i grafik artysty. Po 20.30 Gil Kuno i Maciej Ożóg zagrają wspólny koncert w ramach projektu Radiologic. Artystów na scenie wspomagać będą nowoczesne rozwiązania firmy Epson – prezentacje multimedialne wyświetlane będą z wykorzystaniem projektora Epson EB-Z8050W.

Dzięki temu uczestnicy imprezy mogą liczyć na znakomite doznania wizualne – projektor wyświetla obraz o rozdzielczości WUXGA (1 280 x 800 pikseli), charakteryzujący się niesamowitym nasyceniem kolorów (CLO do 7.000 Lumen, dzięki systemowi podwójnych lamp) oraz doskonałej jakości obrazu (technologia Epson C2-Fine), dynamicznym kontrastem 5.000:1 oraz bogatą paletą barw (pokrywa standard DCI dla kina cyfrowego).

Więcej informacji o imprezie znaleźć można na stronie: http://www.milano.arts.pl/galeria.html

Czas i miejsce wydarzenia

Godz. 19:30, 14 maja 2016
Galeria Milano,
Rondo Waszyngtona 2a,
03-910 Warszawa

© dobreprogramy

Komentarze

reklama