reklama

EqualMath 1.2.5.0

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EqualMath to program wykonujący różnorodne operacje matematyczne. Wyposażony jest w kalkulator umożliwiający wykonywanie działań, obliczanie wartości funkcji trygonometrycznych oraz logarytmów o dowolnej podstawie. Na uwagę zasługuje możliwość podania silni nawet dla dużych liczb.

Ponadto program umożliwia rozwiązywanie równań liniowych, kwadratowych i sześciennych, a także dłuższych wyrażeń złożonych z dodawania, odejmowania, mnożenia, dzielenia, potęgowania i nawiasów. EqualMath umożliwia również podanie NWD i NWW dwóch liczb. Wyświetla także dzielniki liczby i rozkłada ją na czynniki pierwsze, zaokrągla wyniki oraz renderuje wzory przy użyciu znaczników MathML dzięki czemu zapis jest czytelny i przejrzysty. Wykonywane przez nas operacje możemy zapisać na liście operacji i uzupełnić komentarzami. Dodatkowo, w zakładce Zadanie operacje i komentarze wyświetlane są po kolei dzięki czemu mamy możliwość uporządkowania zadania w logiczną i spójną całość.

Oprócz tego program posiada pamięć na nieograniczoną ilość liczb a także możliwość zapisania obliczeń do edytowalnego pliku.

Główne cechy programu:

- prosty interfejs użytkownika
- kalkulator wyposażony jest w różne funkcje od podstawowych działań przez silnię, funkcje trygonometryczne, moduł oraz mantysę po obliczanie logarytmów o dowolnej podstawie
- schowek, w którym można przechowywać dowolną ilość zmiennych
- tworzenie listy operacji
- możliwość wygenerowania spójnego zadania z operacji na liście
- system komentarzy
- narzędzia umożliwiające rozwiązywanie równań stopni 1-3
- w widoku zadania wyświetlane kolejne kroki rozwiązanych równań
- możliwość zaokrąglania liczb z określoną dokładnością

Uwaga!

EqualMath wymaga posiadanie zainstalowanej w systemie maszyny wirtualnej Java. Najnowszą wersję Java 2 Runtime Enviroment (JRE) można pobrać w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
reklama

Komentarze

0 nowych
  #11 05.11.2012 19:30

Oprócz tego program posiada pamięć na nieograniczoną ilość liczb


Najnieprawdziwsza nienajprawdziwość - warto sprawdzić zanim sie napisze, wystarczy sprawdzić największą liczbę 3 cyfrową jaką jest 9^9^9 - program uznaje to jako błąd w działaniu, zresztą, już z samym 9^9 ma problem, bo przedostatnią liczbę oznacza jako E

paulo10   1 #10 24.02.2011 23:57

Myślę, że fajnym programem jest też http://en.smath.info/forum/default.aspx?g=posts&t=561
Powinien być zamieszczony w tym portalu.

DanKar REDAKCJA  16 #9 08.01.2010 18:45

@Laser2: Plik został przeniesiony na nasz serwer i dostępny jest do pobrania bez najmniejszych problemów. Dziękujemy za uwagę ;-)

  #8 08.01.2010 09:28

Link Pobierz przekierwuje na stronę:
http://www.xprogs.co.cc/downloads/equalmath_1_2_5_0.zip
Z której nie da się pobrać tego pliku !!!

DanKar REDAKCJA  16 #7 01.11.2009 13:42

@ZJ: plik pobiera się bez problemu. Proszę o szczegółowe informacje o jaki link chodzi?

Pozdrawiam.

  #6 31.10.2009 16:05

Nadal błędny link. Czy Sz.Redakcja mogłaby coś z tym zrobić?
To samo na stronie producenta programu.

DanKar REDAKCJA  16 #5 20.09.2009 17:24

@Noirek, tak to przypadek - prawdopodobnie konto, na którym przechowywany był plik wygasło - stąd ten błąd.

Dziękujemy za uwagę, stosowna poprawka naniesiona ;-)

Pozdrawiam ;-)

  #4 20.09.2009 17:13

Błędny link pobierania przekierowuje na stronę z płatnymi template'ami flash na strony www, zamiast dawać możliwość pobierania kalkulatora.

To drugi program po Medieval Clash, który tu znalazłem z błednym linkiem do serwisu oferującego usługi internetowe. Mam nadzieję, że to naprawdę przypadek, a nie działanie celowe? Byłoby to przykre...

  #3 29.09.2008 16:11

Super programik :)

  #2 27.12.2007 11:50

Widzę, że dane p programie są zupełnie nieaktualne. Link do strony www autora nie działa (strona zmieniła adres), główne okno programu wygląda trochę inaczej niż na Waszym screenie (są cztery ikonki więcej). Opis na stronie autora również jest zupełnie inny, a w dodatku w vortalu nie ma żadnych informacji o renderowaniu wzorów w MathML. Nawet rozmiar pliku nie jest aktualny - najnowsza wersja waży 1,4 MB. Jeżeli ktoś chciałby zasięgnąć aktualnych informacji o programie, znajdują się one na stronie autora. Nowy adres: http://www.xprogs.110mb.com/

  #1 27.09.2007 20:16

Jest już nowa wersja, którą można pobrać za strony http://www.xprogs.freeweb7.com/ . Uwaga - program zmienił nazwę na EqualMath. Zapraszam do pobierania.

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić