Zabezpieczenie Pendrive'a przed wirusami uruchamianymi automatycznie (3 wybrane programy)

O co właściwie chodzi? Jest to bardzo częsty przypadek przenoszenia infekcji we współczesnym świecie, przykład - sala w której mamy "Programy wspomagania obliczeń inżynierskich" na mojej uczelni, bądź komputery w innych pracowniach są zainfekowane (co prawda nie wszystkie, ale jednak) a co za tym idzie przy każdym podpięciu pendrive'a łapie się infekcję, ale też można natrafić na takie infekcje w wielu innych miejscach.

SARDU - kilka AV na LiveCD i nie tylko bądź na Pendrive

SARDU (czyli skrót od "Shardana Antivirus Rescue Disk Utility") jest darmową aplikacją za pomocą której można stworzyć multi-bootowalną płytę CD/DVD oraz Pendrive.

Dzięki SARDU na 1 płycie można zamieścić kilka antywirusów dostępnych w formie Rescue CD, zestaw narzędzi, najpopularniejsze dystrybucje Linux'a, środowisko Windows PE oraz Dyski ratunkowe (recovery disks).

Po ściągnięciu SARDU mamy prosty interfejs z podziałem na zakładki:1.

Bezpieczeństwo komputera

Poruszam ten temat z uwagi na to, że wielu użytkowników wciąż ma problemy z wirusami - co widać w dziale bezpieczeństwo na forum.

Wielu użytkowników sądzi, że standardowy antywirus (czyli taki który rozpoznaje wirusy za pomocą sygnatur i heurystyki) da radę zapobiec infekcjom komputera przez MALWARE.

Otóż nie.

Comodo Internet Security 4 Test PL

Jako, że od pewnego już czasu testuję pogramy zabezpieczające postanowiłem również tutaj zamieścić swoje filmiki z tych testów. Jako pierwszy umieszczę test Comodo Internet Security 4 ;)

Wszystkie filmiki są na YouTube (łącznie z najnowszymi jest ich 46) - starsze testy możecie obejrzeć na moim kanale YouTube.