Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

S10 Password Vault - darmowy menedżer haseł

S10 Password Vault to darmowy menedżer haseł który pozwala na szybkie logowanie za pomocą skrótów klawiaturowych do dowolnej witryny lub programu po podaniu hasła głównego bez potrzeby wpisywania loginu i hasła ręcznie - eliminuje to potrzebę pamiętania masy loginów i haseł do różnych portali/stron internetowych/programów itd.

Co program oferuje:
- szyfrowanie wszystkich danych za pomocą algorytmu AES 256-bit
- synchronizację pomiędzy komputerami
- automatyczny start wraz z systemem
- udostępnianie folderów z danymi logowania
- automatyczną kopię zapasową
- wybór sekwencji logowania
- import/eksport danych
- szybkie odblokowanie (ustawiamy w opcjach programu ile pierwszych liter hasła głównego wystarczy na odblokowanie programu)
- auto-blokadę
- wybór konta które ma być użyte do zalogowani na danej stronie/w danych programie
- opcję anti-keylogger
- generowanie silnych haseł
- hierarchię w folderach/kontach
- łatwy w użyciu
- żadnych zbędnych wtyczek czy toolbarów do przeglądarek
- wersję portable
- wspiera także opcję przeciągnij-i-upuść
- język polski (przedstawione poniżej jak zainstalować)
- więcej na stronie producenta

Żeby zainstalować język polski w programie trzeba najpierw ściągnąć ze strony producenta dodatek o nazwie S10 Password Vault Translator a potem plik językowy stąd a następnie:
1. Wyłączamy program (jeśli włączony - ikonka w trayu)
2. Instalujemy S10 Password Vault Translator
3. Po instalacji Translatora naciskamy 2x na plik pl.s10pvt
4. Wyświetla nam się pytanie (Windows Vista oraz 7 z włączonym UAC):

Dajemy "Tak"

5. Pokazuje nam się:

I to już w sumie koniec instalacji spolszczenia - teraz wystarczy nacisnąć Enter oraz uruchomić program.

PS. Z uwagi, że autor programu udostępnia możliwość przetłumaczenia programu na dowolny język - a że nikt nie zrobił polskiego tłumaczenia sam je zrobiłem i właśnie to je udostępniam.
PS2. Nowa wersja tłumaczenia - korygująca kilka niedociągnięć

Kilka screenów z programu:

Okno Główne Edycja Konta Opcje Programu Synchronizacja


Żeby nie było spamu w komentarzach który menedżer haseł lepszy - niech każdy używa którego tylko chce i będzie spokój - dla mnie np. właśnie ten jest db a może nawet bdb ;) 

Komentarze

0 nowych
januszek   22 #1 01.02.2011 13:04

Wszystko fajnie ale jak w praktyce wygląda korzystanie z tego? Jesteś ograniczony tylko do jednego komputera (tego na którym zainstalowałeś tego menadzera) czy też można tego używać na różnych maszynach?

ziggurad   13 #2 01.02.2011 13:26

Właśnie...
Bo bym sobie chętnie zaczął korzystać z takiego czegoś ale co jak będę chciał na innym kompie wejść gdzieś...

Albo na komie...

By się przydała jakaś synchronizacja i wersja na androida :D

januszek   22 #3 01.02.2011 14:05

Na stronie producenta jest wersja USB, jest info, że program wspiera: "Secure synchronization between PCs". Jest także napisane: "Digitally signed - no spyware/adware" - co nasuneło mi pytanie o wirygodność tej firmy, bo w zasadzie po za profilem programisty na Linkedin.com innych danych kontaktowych nie ma. Czym więc jest i jak działa ten Digitally signed?

Winters4TW   6 #4 01.02.2011 14:19

Wydaje się lekki.
Fajnie jakbyś go opisał bardziej szczegółowo :-)

  #5 01.02.2011 14:57

Mój komp jest osobisty, więc do programów mi haseł nie trzeba, zaś w sieci to LastPass - świetna integracja z każdą popularną przeglądarką, również mocno szyfruje, no i hasła od razu są "backupowane".
Jedynym problemem pojawia się gdy zapomnimy hasła i nie mamy dostępu do komputera na którym był instalowany (i na którym jest klucz pod to konto). Wtedy pozostaje jedynie usunięcie całego konta, bo weryfikacja email to za mało aby uzyskać dostęp do danych (a może to i dobrze?).

Eru   5 #6 01.02.2011 15:44

@Winters4TW
Bo jest lekki - u mnie bierze średnio od ok 1 MB do ok 2 MB ramu

@januszek
pytanie z 14:05 : Digitally Signed - znaczy że aplikacja jest cyfrowo podpisana

pytanie z 13:04 : na screenie masz opcję synchronizacji przedstawioną - można też udostępnić dany folder z danymi logowania innemu użytkownikowi/komputerowi na którym jest zainstalowany S10 Password i włączona opcja synchronizacji - na komputerze standardowym/domyślnym wystarczy wprowadzić dowolny ID Użytkownika + klucz szyfrowania (można też zlecić programowi jego wygenerowanie) potem nacisnąć PPM na folder który chcemy udostępnić i podać ID Użytkownika + klucz szyfrowania żeby mieć dostęp do tego folderu z innego komputera. - mam nadzieję że wystarczy taka odpowiedź :D

@zigguard mam nadzieję że odpowiedź skierowana do januszka (chodzi o tą dłuższą) wystarczy

Eru   5 #7 01.02.2011 15:55

@Winters4TW
Program w sumie jest tak banalny w obsłudze, że za bardzo nie ma co opisywać ;)

Eru   5 #8 01.02.2011 18:48

@chch
Z tego co wiem to LastPass to tak bardziej dodatek do przeglądarek - znaczy zakładasz konto na ich stronie - i możesz z każdej przeglądarki (po instalacji dodatku) korzystać - nie korzystałem nigdy z tego więc piszę na podstawie tego co znalazłem w necie.

KeePass - nie będę raczej korzystał za dużo zbędnych jak dla mnie opcji - patrząc na screeny na stronie programu - bo jak w przypadku LastPass nigdy z KeePass nie korzystałem

Skusiłem się na S10 głównie dlatego, że wydawał się bardzo prosty (patrząc na screeny) i pozbawiony niepotrzebnych opcji.

Co to używania menedżerów haseł - tak musisz mieć hasło główne które będzie potrzebne aby mieć dostęp do funkcji programów - tj autouzupełniania loginu i hasła za pomocą strutu/dodatku - co ułatwia i skraca logowanie ponieważ sam nie musisz wpisywać loginu i hasła tylko np naciskasz kombinację ctrl+alt (albo po prostu prawy alt - ponieważ służy jako ctrl+alt) + 0 i to zastępuje wpisanie loginu + hasła + naciśnięcie Enter - co jak pisałem skraca czas logowania ;)
Nie musisz też bać się, że zapomnisz login albo hasło ponieważ są one zapisane w programie i starczy nacisnąć kombinacje klawiszy (w przypadku S10) - i wybrać konto/login; zależy czy masz po kilka kont dla danego folderu - i już się logujesz do danego serwisu/programu - zawsze też można wyeksportować/zaimportować listę kont i haseł - np w przypadku gdy chcesz sformatować komputer i postawić nowy system - wystarczy zaimportować taką listę do wcześniej z powrotem zainstalowanego programu i już możesz się logować do serwisów/programów.

Co do długości hasła głównego - nie przesadzajmy nie musi mieć ono np 20 znaków - w S10 jak wymieniłem w funkcjach masz możliwość ustawienia ile pierwszych znaków hasła potrzeba do jego odblokowania - wygląda to tak za każdym uruchomieniem programu (tj po wyłączeniu go całkowicie - ikonka w trayu; lub po restarcie systemu) wpisujesz tylko wtedy całe hasło główne a jak program (po czasie przez ciebie ustalonym) przejdzie w stan "Zabezpieczony" wystarczy podać tylko kilka pierwszych liter hasła - ja mam standardową ilość czyli 4 aby go odblokować.

przemek1234   7 #9 01.02.2011 20:57

@januszek:
Oznacza to, że program jest podpisany cyfrowo. Podpis cyfrowy może każdy programista dostać od specjalnych urzędów certyfikacji po zweryfikowaniu pewności dewelopera pod względem bezpieczeństwa i prywatności oraz wpłaceniu przez niego opłaty certyfikacyjnej (niemałej warto dodać). Generalnie 99% programów podpisanych cyfrowo jest całkowicie bezpieczna. Ten 1% to pomyłki urzędów certyfikacji bądź podrobione podpisy.

januszek   22 #10 02.02.2011 06:45

przemek1234: Mnie się wydaje, że taki podpis oznacza, że integralność kodu nie została naruszona a nie, że aplikacja została zweryfikowana jako bezpieczna.

przemek1234   7 #11 02.02.2011 16:54

@januszek:
To też.