EssentialPIM 2.0 RC 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja RC darmowej odmiany aplikacji - EssentialPIM 2.0 RC 2 - umożliwiającej zarządzanie czasem, kontaktami, notatkami i zaplanowanymi zadaniami.

Program posiada pełną synchronizację z MS Outlook, Outlook Express i TreePad. Oferuje ponadto import i eksport z plików HTML, RTF, CSV oraz TXT. Wszystkie dane zapisane w EssentialPIM mogą zostać zabezpieczone hasłem, a plik z bazą zakodowany jednym z wielu dostępnych algorytmów szyfrowania począwszy od standardowego AES (Rijndael). Wersja EssentialPIM Pro zawiera dodatkowo zaawansowaną obsługę tworzenia kopii zapasowej, obsługę jednej bazy przez wielu użytkowników czy chociażby synchronizację z PocketPC lub Smartphonem. EssentialPIM Free dostępny jest również w wersji przenośnej, którą można zapisać np. na nośniku danych typu USB. Opcja ta staje się przydatna w momencie, kiedy użytkownik chce mieć dostęp do swoich danych z dowolnego komputera.

Jedną z najważniejszych zmian wprowadzonych w edycji 2.0 jest zmiana silnika bazy danych na opensource'owe rozwiązanie Firebird. Poza tym, programiści przebudowali całkowicie interfejs, dodali większe możliwości sortowania kontaktów i poprawili szereg wykrytych błędów.

Najnowszą wersję aplikacji EssentialPIM 2.0 RC 2 można pobrać ze strony producenta. Przypominamy, że jest to wersja niestabilna i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy