r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ethereal zmienia nazwę

Strona główna Aktualności

O autorze

Jedno z najbardziej znanych narzędzi do analizy ruchu w sieci, Ethereal, od teraz dostępne będzie pod nową nazwą. Zmiana na Wireshark związana jest z nowy miejscem pracy głównego programisty projektu.

Gerald Combs otrzymał ostatnio propozycję pracy w firmie CACE Technologies, znanej głównie z biblioteki WinPcap. Oznacza to sporą zmianę sposobu rozwijania tego projektu, w związku z czym postanowiono zmienić nazwę. Funkcje programu oczywiście pozostają takie same, wkrótce spodziewać można się nowej wersji.

Wireshark jest snifferem, pozwala na przełączenie karty sieciowej w tryb promiscous, dzięki któremu odbiera ona cały ruch w sieci i umożliwia jego analizę. Wygodny graficzny interfejs daje możliwość rozbudowanego filtrowania i sortowania odebranych danych. Wireshark jest dostępny w wersjach dla Windows, Linuksa, Solarisa i BSD. Program można za darmo pobrać ze strony twórców.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.