EuroOffice EuroOffice

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

EuroOffice to bezpłatny pakiet biurowy stworzony na bazie popularnego OpenOffice'a, który oferuje bogaty zestaw aplikacji do tworzenia dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych czy też prezentacji multimedialnych i stanowi godną uwagi propozycję nie tyle dla użytkowników domowych, co również różnego rodzaju instytucji oraz przedsiębiorstw.

Oprogramowanie obejmuje takie aplikacje jak edytor tekstu EuroOffice Writer, arkusz kalkulacyjny EuroOffice Calc, narzędzie do tworzenia prezentacji EuroOffice Impress, program do rysowania i edycji grafiki EuroOffice Draw i zarządzania bazą danych EuroOffice Base. Dostępne jest ono w 7 językach (w tym polskim) i umożliwia obsługę plików stworzonych przy użyciu pakietu Microsoft Office. EuroOffice pozwala również na zapisywanie danych we własnych formatach, zgodnych z otwartym standardem ISO OpenDocument Format.

EuroOffice w odróżnieniu od swojego protoplasty wyposażony został w zbiór funkcji i poprawek, które nie zostały nigdy wprowadzone w OpenOffice'ie. Począwszy od wersji 2008 oprogramowanie EuroOffice budowane jest na bazie udoskonalonego kodu wspomnianego pierwowzoru, który opracowywany jest w ramach projektu badawczo-rozwojowego przez firmę MultiRáció oraz jednostkę naukową Szeged University.

Pakiet dysponuje wsparciem dla rozszerzeń, z których większość według zapewnień twórców jest kompatybilna również z Apache OpenOffice i LibreOffice.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

stabilny, szybki, darmowy, możliwość rozszerzenia o darmowe i komercyjne dodatki,
jedyny minus to brak idealnej kompatybilności z plikami MS Office, dlatego 4 a nie 5 gwiazdek
ocena użytkownika
09.08.2016 07:45 • Recenzja do wersji 2014.0.1

EuroOffice to pakiet biurowy na bazie Open Office stworzony przez węgierską firmę Multiracio. Obecna wersja to EuroOffice 2015, dostępny jest w 7 językach, w tym polskim. Nie trzeba się zrażać tym, że wersja jest 2015, a mamy już 2016, ponieważ pakiet rozwijany jest w taki sposób, że przy zmianie kropki w linii kodu, twórcy nie nadają nowej numeracji od razu. Można żartobliwie powiedzieć, że dojrzewa jak węgierska śliwka. Został on wyposażony w szereg poprawek i narzędzi, których nie ma w OpenOffice czy LibreOffice. Na przykład w standardzie ma rozszerzenie LanguageTool, które jest bardzo przydatne dla osób, które piszą dużo prac w szkole czy na studiach, bądź zarabiają pisaniem. Poza tym jego kod został na tyle zoptymalizowany, że uruchamia się szybciej od wyżej wspomnianych podobnych pakietów, niby drobiazg, ale mnie to przyspieszenie cieszy. Zastanawiam się dlaczego jest tak mało popularny w Polsce? Firma Multiratio zajmuje się tworzeniem dodatków darmowych i komercyjnych dla pakietu, dlatego może być on mocno podrasowany rozszerzeniami takimi jak, jak mapy, translatory, konwertery formuł itd. Podaję link do rozszerzeń:http://www.multiracio.com/index.php?lang=en&style=eurooffice&page=eo_ext, warto zajrzeć i poszukać coś przydatnego dla siebie.W moim odczuciu na EuroOffice pracuje się wygodnie i przede wszystkim stabilnie.