reklama

EuroPriSe - europejski certyfikat prywatności

Strona główna Aktualności

O autorze

Komisja Europejska rozpoczęła proces oznaczania serwisów internetowych swoim certyfikatem EuroPriSe. Ma on dać użytkownikowi pewność, iż wyróżniona nim strona spełnia najwyższe europejskie wymogi w zakresie ochrony danych osobowych. Jako pierwszej tytuł został przyznany metawyszukiwarce Ixquick.

EuroPriSe, czyli European Privacy Seal (Europejska Pieczęć Prywatności) to program KE, który ma za zadanie badanie dostępnych w Internecie serwisów pod kątem zgodności z unijnymi zaleceniami i prawem z zakresu ochrony danych osobowych. EuroPriSe stworzony został jako część projektu eTEN i wdrażany jest przez konsorcjum, na czele którego stoi niemieckie Niezależne Centrum Ochrony Prywatności. Zajmuje się ono przeprowadzaniem audytów usług internetowych, w których biorą udział prawnicy, specjaliści w branży IT, oraz komisje akredytacyjne.

Serwisy ubiegające się o certyfikat (obecnie jest ich jedynie kilkanaście) powinny spełniać z góry określone zasady. Nie powinny przechowywać przez dłuższy okres informacji na temat odwiedzających je Internautów, powinny w natomiast w odpowiedni sposób chronić dobrowolnie podane przez użytkownika dane.

Więcej informacji na temat certyfikatu EuroPriSe znaleźć można na oficjalnej stronie programu.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić