Europejska premiera smartfona Honor 7. Świetne parametry w metalowej obudowie

Strona główna Aktualności

O autorze

Dziś ma miejsce premiera następcy wysoko ocenionego przez nas smartfona Honor 6. Producent chwali się między innymi, że Honor 7 posiada wyświetlacz IPS o przekątnej 5,2 cala zachowując przy tym wielkość i wygodę pozwalającą na obsługę urządzenia jedną ręką.

Honor 7 posiada ośmiordzeniowy układ HiSilicon Kirin 935 składający się z dwóch czterordzeniowych CPU Cortex-A53 taktowanych z częstotliwością 2,2 GHz oraz 1,5 GHz. Ponadto dostępne będą 3 GB RAM-u, oraz 16 GB pamięci wewnętrznej w wariancie dostępnym w Europie. Wyświetlacz o rozdzielczości 1080p przy wspomnianej przekątnej 5,2 cala oferuje zagęszczenie pikseli na poziomie około 424 na cal. Głównym aparatem można zrobić zdjęcie w maksymalnej rozdzielczości 20 megapikseli oraz nagrać film w 1080p przy 30 klatkach na sekundę.

Zastosowana w Honorze 7 bateria ma pojemność 3100 mAh, ponadto smartfon posiada wbudowany czytnik linii papilarnych, który ma być zdolny do zapamiętywania odcisków pod różnym kątem, co pozwoli na skuteczniejsze rozpoznawanie odcisku palca właściciela. Całość została zamknięta w prostej i eleganckiej metalowej obudowie pokrytej powłoką ceramiczną. Nie jest jeszcze znana cena urządzenia na polskim rynku, można zakładać, że nie przekroczy ona 1800 zł.

© dobreprogramy