reklama

Europejską wersję The Last of Us ocenzurowano

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

The Last of Us wciągnęło posiadaczy PlayStation 3 do mrocznego świata opanowanego przez grzyba, gdzie jednak to człowiek człowiekowi jest wilkiem, ale ilu z nabywców tytułu w Europie spostrzegło, że dzieło zostało ocenzurowane? Ciężko w to uwierzyć, mogąc w trybie fabularnym odstrzeliwać kolejnym wrogom normalnie kończyny czy z przymierzenia pozbawiać ich głowy. Naughty Dog potwierdza jednak, że zdecydowano się na Starym Kontynencie zmniejszyć poziom przemocy w rozgrywce wieloosobowej.

Podczas gdy Amerykanie swawolnie roznoszą na strzępy ciała swoich przeciwników online, my możemy jedynie przyczynić się do ich szybkiej, mało krwawej śmierci. Spekuluje się, że zrobiono tak, aby nie mieć problemów z wydaniem produktu w Niemczech, a w rezultacie cała Europa (plus Australia) traci sporo frajdy z realistycznego, choć też trochę przejaskrawionego masakrowania wrogów. Niby nic, ale jeżeli ktoś ma w domu również Xboksa 360 i przyzwyczaił się do poziomu Gears of War, gdzie flaki latają na lewo i prawo, może poczuć się w The Last of Us nieco oszukany.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić