Europejskie iTunes?

Strona główna Aktualności

O autorze

Mieszkańcy Europy Zachodniej już niedługo będą mogli kupować pliki muzyczne we wzorowanym na apple'owskim iTunes sklepie internetowym. Wspólna inicjatywa firmę OD2 i Microsoftu będzie nosić nazwy MSN Music Club i Tiscali Music Club.

Utwory będą pobierane z poziomu Windows Media Playera. Użytkownicy sklepu zyskają dostęp do 200 tys. utworów. Ceny pojedynczych utworów zaczynają się od 0,99 euro, będzie można też wykupić abonament uprawniający do zniżek. Jako pierwsi zakupy będą mogli zrobić Brytyjczycy, którym MSN Music Club udostępni swoje zasoby jeszcze w tym tygodniu. Na początku września ruszy bliźniaczy sklep Tiscali Music Club, adresowany do mieszkańców Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Włoch. Branżowi analitycy twierdzą, że przedsięwzięcie jest "przymiarką" Microsoftu do ataku na rynek amerykański.

Ożywienie na rynku internetowych sklepów muzycznych to efekt sukcesu iTunes - usługi Apple, która zadebiutowała w kwietniu i choć jest dostępna tylko na terenie USA, w dodatku wyłącznie dla użytkowników "jabłuszek", bije rekordy sprzedaży.

© dobreprogramy
s