Europodręcznik bezpieczeństwa w internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj rozpoczęła się w Warszawie dwudniowa konferencja Secure 2005 pod hasłem: Bezpieczeństwo - kto ponosi odpowiedzialność?. SECURE 2005 to IX z kolei konferencja propagująca wiedzę na temat bezpieczeństwa sieci i systemów komputerowych.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest próba określenia ról i odpowiedzialności producentów, operatorów i użytkowników Internetu za bezpieczeństwo teleinformatyczne w obliczu narastających zagrożeń ze strony internetowego podziemia. W programie konferencji wykorzystujemy wiedzę i doświadczenia zespołu CERT Polska oraz zagranicznych zespołów reagujących, a także ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego. Prezentowane będą również referaty wyłonione w wyniku tegorocznego konkursu call for papers.

We wczorajszej konferencji prasowej poprzedzającej spotkanie udział wziął dyrektor wykonawczy Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Sieci i Informacji (ENISA) Andrea Pirotti. Przedstawił on ciekawą inicjatywę ENISA. Agencja zapowiada wydanie i rozpowszechnianie porad i wytycznych dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

Jak informuje Gazeta.pl, Andrea Pirotti powiedział iż będzie to rodzaj podręcznika adresowanego głównie do małych i średnich przedsiębiorstw oraz indywidualnych użytkowników komputerów, czyli tych, którzy często nie wiedzą, co robić i dokąd się zwrócić, by zabezpieczyć się przed zagrożeniami z internetu - zapowiedział szef ENISA Andrea Pirotti na wczorajszej konferencji prasowej w Warszawie. Jak dodał, poradnik będzie rozpowszechniany w krajach UE za pośrednictwem różnych krajowych organizacji zajmujących się bezpieczeństwem IT, wspieraniem przedsiębiorczości czy ochroną konsumentów.

© dobreprogramy
s