reklama

Eusing Maze Lock 3.6

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Inne programy zabezpieczające
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Eusing Maze Lock to niewielkie i bardzo proste w obsłudze narzędzie, umożliwiające blokowanie dostępu do komputera podczas naszej nieobecności. Działa ono na podobnej zasadzie co mechanizm odblokowywania ekranu w smartfonach i tabletach z systemem Android, pozwalając na dostęp do komputera jedynie po narysowaniu zdefiniowanego wcześniej kształtu.

Program jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które podczas codziennej pracy z komputerem często opuszczają swoje stanowisko pracy i niekoniecznie chciałyby, aby w czasie ich nieobecności ktoś szperał w ich prywatnych dokumentach, zdjęciach itp. Z pomocą Eusing Maze Lock możemy wygodnie zabezpieczyć dostęp do komputera przed niepowołanymi osobami, a nieudana próba "logowania" zablokuje możliwość ponownej próby na 60 sekund i uruchomiony zostanie alarmowy sygnał dźwiękowy.

Sam proces blokowania ograniczać się może do kliknięcia ikonki narzędzia w zasobniku systemowym. Proces ten inicjowany może być również za pośrednictwem skrótu klawiszowego lub całkowicie automatycznie podczas braku aktywności użytkownika. Odblokowanie dostępu do systemu możliwe jest wyłącznie po "narysowaniu" przy użyciu wyświetlonych na ekranie kropek zdefiniowanego wcześniej kształtu. Opcjonalnie każda z nich oznaczona może być przez literę, wtedy wystarczy w odpowiednim polu wpisać ich sekwencję, odpowiadającą wspomnianemu kształtowi.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Bander zwierz   9 #5 08.01.2017 23:19

1. Jeżel użyjecie proponowanych klawiszy skrótów (nie dają się zmienić lub wyłączyć) - biada wam. Mnie trwale klawisz "P" zblokował się z okienkiem wyboru monitora i pomógł dopiero reset.

2. Przy każdym uruchomieniu program domaga się datku. To zupełnie nowa kategoria programów - żebracki-ware.

  #4 13.12.2016 16:03

da rade to objeśc bez zadnej wiedzy profesjonalnej syf syf jeszcze raz syf. a jak to kombinujcie

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #3 03.01.2015 22:50

W sumie to w wygaszaczu ekranu można ustawić aby po wznowieniu pytał o hasło, Tak więc nie widzę sensu dla tego programu.

Amicus   2 #2 27.03.2013 11:10

Ostrożnie z tym programem gdy wkepuje się własne hasło!

a jak komuś się coś zablokuje, to wciskacie restart na obudowie kompa, i po kłopocie:)

  #1 04.12.2012 09:12

Program prosty i nieskomplikowany - czasem właśnie o to chodzi, nie potrzeba skomplikowanych zabezpieczeń, wpycha się zawsze na pierwszy plan, blokuje dostęp do menażera zadań,,, chyba nawet wygodniejszy a na pewno bardziej efektowny niż standardowe zabezpieczenie systemu,,, Mimo prostoty sporo możliwości konfiguracyjnych,,, wada: w systemie multiscreen (u mnie akurat 3 monitory) program blokuje dostęp tylko do głównego, pozostałe 2 pozostają aktywne, więc jeśli jest na nich jakieś okno lub ikona, bez problemu można skorzystać (chyba ze klawiatura zablokowana więc wtedy zostaje myszka)

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić