Evermotion Communicator mniej pamięciożerny

Strona główna Aktualności

O autorze

W maju pisaliśmy o drugiej odsłonie komunikatora firmy Evermotion, która wprowadziła sporo ciekawych rozwiązań znanych z iPhona na pulpity naszych PC. Wersja 2.0 w niczym nie przypominała swojego poprzednika - zmianom uległ nie tylko interfejs, który został zainspirowany telefonem iPhone, ale również funkcjonalność całej aplikacji. Dzięki wbudowanemu instalatorowi uproszczono wgrywanie nowych dodatków. Ponadto Evermotion Communicator 2 został poszerzony m. in. o możliwość komunikowania się w obrębie takich sieci jak ICQ, Yahoo, Skype, AIM, MSN, Gadu-Gadu, Tlen, Jabber czy sieć lokalna.

Kiedy tydzień temu wspominaliśmy o wydaniu aktualizacji 2.1, w komentarzach dało się zauważyć spore zainteresowanie nowym komunikatorem. Pojawiło się jednak wiele głosów o nadmiernym wykorzystywaniu zasobów przez aplikację, co spowodowało że wielu użytkowników zrezygnowało z jej używania.

Spieszymy więc poinformować, że pojawiła się kolejna aktualizacja 2.1.1, która poprawia stabilność działania aplikacji i wprowadza optymalizacje, dzięki którym komunikator wykorzystuje średnio 3 MB pamięci RAM. Tą zmianę odczują z pewnością wszyscy użytkownicy ceniący sobie małe wykorzystanie zasobów systemowych przez programy działające w większości czasu w tle. Przy tej okazji warto również wspomnieć, że ogłoszono konkurs na stworzenie skórki do EC. Nagrody z pewnością przypadną do gustu grafikom startującym w zabawie.

Najnowszą wersję komunikatora EC 2.1.1 można pobrać z naszego działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe

© dobreprogramy