reklama

Evernote już w całości po polsku

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

Evernote, jedna z najpopularniejszych usług do tworzenia notatek, ma już na całym świecie ponad 50 milionów użytkowników. Jej twórcy szacują, że w naszym kraju korzysta z niej około 250 tysięcy osób. Ze względu na rosnące zainteresowanie, przygotowanie tłumaczenia wydawało się wyłącznie kwestią czasu. I tak było w istocie — od dziś aplikacja w języku polskim dostępna jest na wszystkich platformach: Windows, Windows Phone, Mac, iOS, Android, BlackBerry i WebOS.

Co ciekawe, za przekład odpowiada głównie społeczność Evernote. Tłumaczenie przeprowadził w zasadzie jeden polski entuzjasta, który za cel postawił sobie polepszenie dostępności usługi dla innych polskojęzycznych użytkowników — podkreśla Dmitry Stavisky, wiceszef ds. działań międzynarodowych w Evernote. Wspomnianym entuzjastą jest Michał Newiak, który jako Manveru1986 niemal samodzielnie przetłumaczył wszystkie produkty firmy.

Stavisky liczy na to, że dzięki tłumaczeniu liczba użytkowników aplikacji w naszym kraju będzie szybko rosnąć. Z pewnością bariera językowa nie będzie stanowić już problemu, ale do gwałtownego wzrostu popularności może zabraknąć dodatkowej zachęty. Dla przykładu, niemiecki operator Deutsche Telekom podpisał dziś z Evernote umowę, na mocy której blisko 60 mln klientów będzie mogło przez rok korzystać z usługi w wersji Premium za darmo.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić