r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Evernote już w całości po polsku

Strona główna Aktualności

Evernote, jedna z najpopularniejszych usług do tworzenia notatek, ma już na całym świecie ponad 50 milionów użytkowników. Jej twórcy szacują, że w naszym kraju korzysta z niej około 250 tysięcy osób. Ze względu na rosnące zainteresowanie, przygotowanie tłumaczenia wydawało się wyłącznie kwestią czasu. I tak było w istocie — od dziś aplikacja w języku polskim dostępna jest na wszystkich platformach: Windows, Windows Phone, Mac, iOS, Android, BlackBerry i WebOS.

Co ciekawe, za przekład odpowiada głównie społeczność Evernote. Tłumaczenie przeprowadził w zasadzie jeden polski entuzjasta, który za cel postawił sobie polepszenie dostępności usługi dla innych polskojęzycznych użytkowników — podkreśla Dmitry Stavisky, wiceszef ds. działań międzynarodowych w Evernote. Wspomnianym entuzjastą jest Michał Newiak, który jako Manveru1986 niemal samodzielnie przetłumaczył wszystkie produkty firmy.

Stavisky liczy na to, że dzięki tłumaczeniu liczba użytkowników aplikacji w naszym kraju będzie szybko rosnąć. Z pewnością bariera językowa nie będzie stanowić już problemu, ale do gwałtownego wzrostu popularności może zabraknąć dodatkowej zachęty. Dla przykładu, niemiecki operator Deutsche Telekom podpisał dziś z Evernote umowę, na mocy której blisko 60 mln klientów będzie mogło przez rok korzystać z usługi w wersji Premium za darmo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.