reklama

Evernote zaleca reset haseł po wycieku danych

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Jeśli ktoś po powrocie do pracy postanowił zalogować się na swoje konto Evernote, miał z tym problemy lub zauważył zapewne obowiązkowy reset hasła. Ta sytuacja utrzymuje się od sobotniego popołudnia. Zespół administratorów Evernote wykrył i zablokował podejrzane czynności, będące prawdopodobnie próbą włamania.

Evernote informuje, że włamywaczom nie udało się uzyskać dostępu do notatek ani danych bilingowych użytkowników Premium, nic nie zostało zmienione ani nic nie zginęło. Niestety uzyskali dostęp do listy użytkowników, adresów e-mail oraz zaszyfrowanych haseł. Dlatego właśnie Evernote zaleca wszystkim użytkownikom jak najszybsze utworzenie nowego, silnego hasła (niektóre aplikacje firmy zostały wyposażone w taką możliwość). Ponadto jest ryzyko, że przestępcy spreparują e-maile wyłudzające hasła, podszywając się pod Evernote — trzeba więc mieć się na baczności.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić