Exact Audio Copy 1.3

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Exact Audio Copy to darmowa i prosta w obsłudze aplikacja do zgrywania zawartości płyt Audio CD.

Program korzysta z zaawansowanej technologii, która kopiuje na dysk twardy całą ścieżkę dźwiękową z nośnika CD. Oprócz tego oferuje niezbędne funkcje typu Jitter Correction do usuwania zakłóceń, trzasków oraz innych błędów technicznych w przetwarzanych plikach muzycznych. Exact Audio Copy obsługuje wszystkie rodzaje płyt CD i DVD oraz napędy optyczne podłączane przez USB, FireWire, SATA czy SCSI.

Exact Audio Copy charakteryzuje się bezpieczną, szybką i nowoczesną metodą zgrywania całych zawartości płyt Audio CD. Znajdziemy w nim prosty i wygodny edytor plików WAV, który umożliwia m.in. usuwanie, przycinanie i dzielenie plików muzycznych oraz usuwanie krótkotrwałych zakłóceń (Glitch). Nie mogło w nim również zabraknąć edytora tagów ID3, za pomocą którego możemy odczytywać i przeglądać informacje bazy danych z płyty CD/DVD.

Oprogramowanie posiada też wbudowany odtwarzacz multimedialny do odsłuchiwania oryginalnych i przekonwertowanych utworów muzycznych. Poza tym wspiera kodowanie LAME DLL, użyteczne do kompresji w locie plików MP3, a także oferuje przydatny edytor układu płyty, pomocny przy zobrazowaniu układu płyty CD/DVD. Exact Audio Copy normalizuje głośność utworów oraz wykrywa błędy i utratę synchronizacji podczas zgrywania zawartości płyt.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardzo precyzyjna korekcja błędów, której pewnie nie dorówna korekcja napędów. Wysokiej jakości poliki nim utworzone.
Mała intuicyjność obsługi. Długi czas rippowania płyt.
ocena użytkownika

Tego programu używałem dawno temu (zawsze był w wersji beta),

kiedy wielu z nas rippowało płyty CD do (najczęściej) MP3 - bo

zajmowały mało miejsca w porównaniu do plików w formatach

bezstratnych - WAV, FLAC czy APE. Nic dziwnego, bo wówczas

pojemność dysków nie przekraczała raczej najczęściej 100GB.

Polecił mi go kolega i zgodzę się z każdym kto twierdzi, że

program jest rewelacyjny. Szkoda tylko, że od tamtego czasu

minęło co najmniej 10 lat i dziś już mało kto zgrywa oryginanlne

płyty do MP3, WAV, FLAC itd. Wówczas jakość mp3 128 kb/s

była na miarę złota a dziś tylko 320 kb/s - pojemność dysków

znacznie bardzo wzrosła.
Dziwnie (dla mnie) wówczas działał ten program - podczas

procesu zgrywania tworzył pliki WAV a dopiero potem z nich MP3.

Rzeczywiście jego interface nie był intuicyjny, zwłaszcza dla

początkującego użytkownika. Dodatkowo irytował fakt dość

długiego czasu potrzebnego do zgrania płyty ze względu na

tworzenie plików w formacie bezstratnym a dopiero z nich

popularnego MP3. Na szczęście jesienią 2003r natrafiłem na podobny program - wówczas Easy CD-DA Extractor, który robił dokładnie to samo ale nie dość, że znacznie szybciej to jeszcze był znacznie przyjemniejszy w obsłudze a do tego zawierał w sobie moduł konwersji między formatami oraz edytor metadanych i kreator CD/DVD. Tak naprawdę z tych dwóch ostatnich nie korzystałem.
Nie wiem jak obecna wersja (nie testowałem) radzi sobie w praktyce do wersji znanych mi sprzed wielu laty (podejrzewam, że jest szybsza ze względu na znacznie szybsze procesory) z tworzeniem plików MP3 a tym bardziej jako nagrywarka - tu polecałbym zdecydowanie program temu procesowi dedykowanemu a nie program typu "kombajn". Pewnie stąd te problemy w najnowszej wersji - mimo, że nie beta pod tym względem jest niedopracowana, zwłaszcza na najnowsze systemy - Windows 8 czy tym bardziej 10.

06.07.2015 00:48 | Recenzja do wersji 1.1

Komentarze

0 nowych
X-Ray1970   11 #28 05.09.2016 18:42

Twórcy programu po latach zastoju wzięli się za rozwój i dostępna jest aktualizacja oznaczona jako 1.3 -> http://www.exactaudiocopy.de/en/index.php/resources/download/. Kopiujemy adres z ostatnim ukośnikiem.

  #27 24.07.2016 18:40

@Shaki81: Szkoda, że nie napisałeś jakie. Może trzeba było, a nie - "wiem ale nie powiem"!

Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #26 19.07.2016 22:32

Niestety, ale ten rewelacyjny na starszy Windowsach program na najnowszym dziecku z Redmond nie działa w ogóle. Na szczęście są odpowiednie alternatywy.

  #25 08.05.2016 13:08

@KMN123 (niezalogowany): A no co pchałeś ten kombajn na żyto twojego pc?

  #24 09.04.2016 16:33

@EAC na Windows 10 (niezalogowany): Nie można mówić o "winie" win 10 lub EAC... EAC nie jest jedynym niekompatybilnym z win 10 programem. Tak jak sterowniki w każdym systemie są inne, tak samo biblioteki aplikacji nie są uniwersalne. Problem złej współpracy tkwi w nie zachowaniu przez EAC wymogów kompatybilności z win 10. EAC jest programem przejmującym niskopoziomową kontrolę nad sprzętem (nagrywarka w komputerze) z pominięciem niektórych funkcji windows. To co działało w win XP, vista, czy win 7 nie działa w win 10. Ostatnia wersja EAC 1.1 pochodzi z... 02.07.2015, a więc przed pojawieniem się na rynku win 10 (!).

  #23 09.04.2016 16:21

@EAC na Windows 10 (niezalogowany): Mając podobne problemy ze współpracą EAC w wersji 1.1 z windows 10 natrafiłem na pewne może "ułomne" ale jakieś rozwiązanie: trzeba zrezygnować z trybu nagrywania DAO przywracając z wcześniejszych wersji pliki. Po szczegóły odsyłam na stronę http://www.digital-inn.de/threads/eac-cd-writer-does-not-work-properly-on-window.../
Nie rozwiązuje to wszystkich problemów ale na początek może pomóc w użytkowaniu.

  #22 09.04.2016 16:11

KMN (niezalogowany): Dzięki odpowiednio skonfigurowanemu EAC uzyskasz idealną kopię oryginalnej płyty CD (można to sprawdzić dokonując zgrania utworów, a potem wypalenia płyty i porównania zawartości - wymaga to właściwego skonfigurowania offsetu posiadanej nagrywarki i nie ma znaczenia czy zgrywasz do wav, flac lub ape, ważne żeby używać bezstratnego kodeka - org, mp3 ze swej natury odpadają). Jest to wg mnie jedyny program do archiwizowania płyt CD (minimalny czas życia fabrycznie tłoczonej płyty CD to 10 lat...) umożliwiający jej ponowne odtworzenie.
Użytkowałem EAC w win XT i 7 - sprawował się bez zarzutu. Jedyna "niedogodność" tego programu, to optymalna konfiguracja, która nie jest intuicyjna i wymaga dużego samozaparcia w dokształcaniu się. Ale później efekty są więcej niż satysfakcjonujące. Szkoda, że z braku odpowiedniego wsparcia program ten nie jest rozwijany w takim tempie, jak inne...
Wraz z pojawieniem się windows 10 pojawiły się duże problemy w tą aplikacją. Brak wsparcia, trudno też znaleźć na forach rozwiązanie złej współpracy EAC 1.1 z win 10.

  #21 07.04.2016 12:19

Dobrej jakości bo nie uzyskasz idealnej kopi. Nie lepiej skopiować z płyty org .wav i konwert do tego co chcesz?

  #20 29.11.2015 23:42

Napisałem do Niemiec do kolesia który stworzył program. Wygląda na to, że jest duży problem z Windows 10 i nie został on wcale naprawiony w najnowszej aktualizacji - wersja 1511. Losowo sprawdziłem inny program ImgBurn, użytkownik raportuje podobne, nielogiczne zachowanie. Zdecydowanie wina Windows 10.

  #19 26.10.2015 23:43

U mnie EAC na Windows 10 kompletnie nie działa. Program znam od wielu lat, ostatnio używałem na Windows 7. Teraz odstawia numery, nie reaguje, zawiesza się, nie da się go nawet zamknąć, interferuje z exploratorem systemu, system wyrzuca płytę kiedy potrzebuję skalibrować ustawienia, oszukał mnie z nagraniem (zamiast 24x, jechał 1x w jakimś niejasnym zawieszeniu ciągle w lead-in), zmarnował czystą płytę. Rozumiem, że EAC jest kompletnie zacofany i niekompatybilny z W10 ale czy ma ktoś jakieś rozwiązanie? Jestem audiofilem i nie wybiorę zastępczego badziewia typu nero. Proszę o pomoc!

KosiarzPL   5 #18 03.10.2015 15:56

@WODZU: Czegoś nie rozumiesz widocznie w tym co napisałem a napisałem następująco: "Mi ten program sprawił, że nagrywarka w moim laptopie widziana była przez system jako "Stacja dysków CD (D:)" zamiast "Stacja dysków DVD RW (D:)"." a więc co ma do tego odhaczenie w ustawieniach programu opcji drugiej od góry? Napisałem więc jasno. Bo skoro nagrywarka widziana była w systemie jako Stacja dysków CD zamiast Stacja dysków DVD RW to coś ewidentnie program namieszał nie? W dodatku nie działało autoodtwarzanie pomimo, że w panelu sterowania było ustawione. Więc na drugi raz jak coś skomentujesz to najpierw zastanów się co komentujesz i czy orientujesz się w temacie. Pozdro.

WODZU   20 #17 26.08.2015 19:29

@KosiarzPL: Zanim zacznie się narzekać na program, dobrze zapoznać się ze sposobem jego działania i dostępnymi opcjami. Większość twojego lamentu załatwia wyłączenie opcji drugiej od góry http://www.cdrinfo.pl/software/artykuly/pics/eac_opcjeeacogolne.png
Wsiadając pierwszy raz do auta też poradziłeś sobie z jego obsługą, ignorując jakiekolwiek informacje na temat sposobu jego prowadzenia?
Nie bez powodu ktoś napisał tak długi poradnik na temat EAC http://www.cdrinfo.pl/artykuly/opis-eac/index.php

quick-nick   2 #16 21.08.2015 23:43

Po pierwsze - Easy CD-DA Extractor (obecnie EZ CD Audio Converter) jest programem płatnym. Po drugie - przy płytach dobrej jakości faktycznie nie ustępuje EAC-owi i nawet jest szybszy, ale spróbujcie zgrać płytę wyszarpaną psu z gardła - EZ CD wymięka, a EAC potrafi godzinami mielić taką płytę, ale zwykle ją zgrywa.

Autor edytował komentarz.
  #15 08.07.2015 16:35

@X-Ray1970
filozofia pracy EAC się nie zmieniła, czyli w wielkim skrócie: możliwość wyłączenia bufora napędu i możliwość wyłączenia sprawdzania sum kontrolnych przez napęd. To są główne, ale nie jedyne czynniki, powodujące spadek prędkości rippowania, dające jednak - przy odpowiednim ustawieniu również pozostałych opcji programu - bliźniacze kopie CD.

KosiarzPL   5 #14 05.07.2015 18:29

Nie wiem skąd te pozytywne komentarze i jeszcze ta wysoka ocena redakcji i użytkowników. Mi ten program sprawił, że nagrywarka w moim laptopie widziana była przez system jako "Stacja dysków CD (D:)" zamiast "Stacja dysków DVD RW (D:)". Ponadto nie działało autoodtwarzanie, nie pojawiało się nawet okienko, że włożony został jakikolwiek dysk a prawo-klik na ikonie stacji dysków nawet nie zawierał opcji dotyczącej otworzenia zawartości płyty pomimo tego, że była ona załadowana w napędzie (ikonka zmieniała swój stan na ikonkę płyty z nutą czyli odczyt poprawny jednak coś jakby z systemem lub sterownikiem było nie tak). Dopiero po odinstalowaniu programu, ręcznym usunięciu pozostałości na dysku i w rejestrze i po ponownym uruchomieniu systemu wszystko wróciło do normy i nagrywarka jest poprawnie rozpoznawana w systemie i wszystko działa tak jak ma działać.

Niestety...jestem zmuszony szukać dalej...ktoś coś poleca ? Głównie potrzebny mi program, który bezproblemowo potrafi zgrywać oryginalne płyty CD z muzyką na dysk twardy komputera w postaci plików wav lub flac oraz daje możliwość konwersji pliku na przykład do mp3 320 kbps. Zgrywanie płyt do formatu mp3 320 kbps przyda mi się głównie do późniejszego zgrywania muzyki na telefon i zależy mi na jakości.

Autor edytował komentarz.
kamil940715   8 #13 29.05.2015 06:54

W obecnych czasach nie ma sensu używania tego typu programów, ponieważ nowe napędy mają wbudowaną lepszą korekcję błędów. Jeśli. Juz, to warto wspomnieć o CueRipper w pakiecie z CueTools, który ma za zadanie działać tak jak EAC, ale jego interfejs jest dużo prostszy i łatwiejszy do ogarnięcia.

  #12 20.03.2015 17:33

ABSOLUTNA REWELACJA!!! Znalazłem go przypadkiem wczoraj, przetestowałem na dwudziestu płytach i pytam retorycznie: Dlaczego, do jasnej cholery, męczyłem się do tej pory z jakimś badziewiem, zamiast korzystać z tego GENIALNEGO programu???!!!
I to jest Beta..! Autor powinien dostać medal!
A teraz już bez emocji: ABSOLUTNA REWELACJA!!!

Subversive   11 #11 18.12.2014 19:05

W nowej wersji wreszcie widzi napęd optyczny pod Windows 8.1. Chwała Autorowi że nie porzucił projektu ;-)

  #10 20.09.2013 20:16

dBpoweramp jest też free

  #9 13.07.2013 20:23

Jedyny program (nie licząc płatnego dBpoweramp'a), który dobrze skonfigurowany (Secure, AccurateRip, Offset itd.), zrobi kopię płyty audio 1:1 (oczywiście przy użyciu bezstratnego formatu). Polecam!