Exact Audio Copy Exact Audio Copy 1.6

Strona główna Windows Multimedia Obróbka i konwersja audio
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Exact Audio Copy to darmowa i prosta w obsłudze aplikacja do zgrywania zawartości płyt Audio CD.

Program korzysta z zaawansowanej technologii, która kopiuje na dysk twardy całą ścieżkę dźwiękową z nośnika CD. Oprócz tego oferuje niezbędne funkcje typu Jitter Correction do usuwania zakłóceń, trzasków oraz innych błędów technicznych w przetwarzanych plikach muzycznych. Exact Audio Copy obsługuje wszystkie rodzaje płyt CD i DVD oraz napędy optyczne podłączane przez USB, FireWire, SATA czy SCSI.

Exact Audio Copy charakteryzuje się bezpieczną, szybką i nowoczesną metodą zgrywania całych zawartości płyt Audio CD. Znajdziemy w nim prosty i wygodny edytor plików WAV, który umożliwia m.in. usuwanie, przycinanie i dzielenie plików muzycznych oraz usuwanie krótkotrwałych zakłóceń (Glitch). Nie mogło w nim również zabraknąć edytora tagów ID3, za pomocą którego możemy odczytywać i przeglądać informacje bazy danych z płyty CD/DVD.

Oprogramowanie posiada też wbudowany odtwarzacz multimedialny do odsłuchiwania oryginalnych i przekonwertowanych utworów muzycznych. Poza tym wspiera kodowanie LAME DLL, użyteczne do kompresji w locie plików MP3, a także oferuje przydatny edytor układu płyty, pomocny przy zobrazowaniu układu płyty CD/DVD. Exact Audio Copy normalizuje głośność utworów oraz wykrywa błędy i utratę synchronizacji podczas zgrywania zawartości płyt.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardzo precyzyjna korekcja błędów, której pewnie nie dorówna korekcja napędów. Wysokiej jakości poliki nim utworzone.
Mała intuicyjność obsługi. Długi czas rippowania płyt.
ocena użytkownika
06.07.2015 00:48 • Recenzja do wersji 1.1

Tego programu używałem dawno temu (zawsze był w wersji beta),

kiedy wielu z nas rippowało płyty CD do (najczęściej) MP3 - bo

zajmowały mało miejsca w porównaniu do plików w formatach

bezstratnych - WAV, FLAC czy APE. Nic dziwnego, bo wówczas

pojemność dysków nie przekraczała raczej najczęściej 100GB.

Polecił mi go kolega i zgodzę się z każdym kto twierdzi, że

program jest rewelacyjny. Szkoda tylko, że od tamtego czasu

minęło co najmniej 10 lat i dziś już mało kto zgrywa oryginanlne

płyty do MP3, WAV, FLAC itd. Wówczas jakość mp3 128 kb/s

była na miarę złota a dziś tylko 320 kb/s - pojemność dysków

znacznie bardzo wzrosła.
Dziwnie (dla mnie) wówczas działał ten program - podczas

procesu zgrywania tworzył pliki WAV a dopiero potem z nich MP3.

Rzeczywiście jego interface nie był intuicyjny, zwłaszcza dla

początkującego użytkownika. Dodatkowo irytował fakt dość

długiego czasu potrzebnego do zgrania płyty ze względu na

tworzenie plików w formacie bezstratnym a dopiero z nich

popularnego MP3. Na szczęście jesienią 2003r natrafiłem na podobny program - wówczas Easy CD-DA Extractor, który robił dokładnie to samo ale nie dość, że znacznie szybciej to jeszcze był znacznie przyjemniejszy w obsłudze a do tego zawierał w sobie moduł konwersji między formatami oraz edytor metadanych i kreator CD/DVD. Tak naprawdę z tych dwóch ostatnich nie korzystałem.
Nie wiem jak obecna wersja (nie testowałem) radzi sobie w praktyce do wersji znanych mi sprzed wielu laty (podejrzewam, że jest szybsza ze względu na znacznie szybsze procesory) z tworzeniem plików MP3 a tym bardziej jako nagrywarka - tu polecałbym zdecydowanie program temu procesowi dedykowanemu a nie program typu "kombajn". Pewnie stąd te problemy w najnowszej wersji - mimo, że nie beta pod tym względem jest niedopracowana, zwłaszcza na najnowsze systemy - Windows 8 czy tym bardziej 10.