r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Excel znów dziurawy

Strona główna Aktualności

W arkuszu kalkulacyjnym Excel wykryto kolejną lukę zagrażającą bezpieczeństwu użytkownika. Jest to trzeci błąd znaleziony w tym programie w przeciągu ostatniego miesiąca.

Błąd, odkryty przez francuski zespół reagowania (French Security Incident Response Team), może spowodować przepełnienie bufora podczas otwierania lub naprawiania dokumentów zawierających bardzo długie style. Zagrożone wersje to Excel 2000, XP i 2003. W celu przeprowadzenia ataku włamywacz musi przekonać użytkownika do otwarcia specjalnie spreparowanego pliku przesłanego w załączniku poczty lub umieszczonego na stronie WWW.

Przedstawiciel firmy Microsoft twierdzi, że luka dotyczy użytkowników wyłącznie japońskiej, koreańskiej i chińskiej wersji językowej aplikacji. Aktualnie nie ma jeszcze dostępnej łatki.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.