Executor - polecanka programu

Krótki opis programu, którego używam w codziennej pracy.

Executor to narzędzie do uruchamiania programów i skryptów, otwierania plików, katalogów, stron internetowych itp.
Program ten przypmoina w działaniu windowsowy pasek uruchamiania programów wywoływany kombinacją WIN+R, jest jednak od niego dużo bardziej rozbudowany.
Program wyświetla się po naciśnięciu kombinacji klawiszy - standardowo WIN+Z ale można przypisać dowonie inną kombinację wywołującą.

Executor automatycznie tworzy listę programów które może uruchomić - robi to prawdopodobnie na podstawie, skrótów z menu start - co umożliwia łatwe otwieranie programów, które nie są w katalogach ze zmiennej systemowej PATH - co jest ograniczeniem paska uruchomieniowego WINDOWS.
Istnieje możliwość prostego dodawania słów kluczowych uruchamiających dowolny program wraz z przekazywaniem do niego ustalonych z góry parametrów startowych.
Jedną z ważniejszych rzeczy jest natychmiastowe przeszukiwanie/filtrowanie listy dostępnych słów kluczowych i poleceń i wyświetlanie ich.

W prosty i szybki sposób można uruchomić dowolny program lub "miejsce" w systemie.

U mnie sprawdza się doskonale gdy szukam programu, którego używam sporadycznie i np nie pamiętam całej nazwy - a tym bardziej gdzie w którym katalogu menu start jest ukryty skrót do niego.

NP. wpisując "sam" program wyświetla w liście dostępnych poleceń PDFSAM, SAMOUCZEK.

Z listą słów kluczowych i innych opcji można zapoznać się tutaj

Strona domowa: http://executor.dk/
Program jest darmowy można go pobrać stąd.
Galeria programu

Program działa mi stabilnie (windows XP). Nie muli.
Kiedyś miałem drobne problemy jak na liście wyszukiwania pojawiały się foldery sieciowe które w danej chwili były niedostępne - w tej chwili nie mam takich problemów - ale nie wiem czy jest to wynikiem jakiejś poprawki programistów czy zmieniłem coś w ustawieniu programu.

Sporo opcji można pozmieniać i dostosować do własnych potrzeb.
Proste w obsłudze i bardzo ułatwiające życie narzędzie - polecam.