Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Executor - polecanka programu

Krótki opis programu, którego używam w codziennej pracy.

Executor to narzędzie do uruchamiania programów i skryptów, otwierania plików, katalogów, stron internetowych itp.
Program ten przypmoina w działaniu windowsowy pasek uruchamiania programów wywoływany kombinacją WIN+R, jest jednak od niego dużo bardziej rozbudowany.
Program wyświetla się po naciśnięciu kombinacji klawiszy - standardowo WIN+Z ale można przypisać dowonie inną kombinację wywołującą.

Executor automatycznie tworzy listę programów które może uruchomić - robi to prawdopodobnie na podstawie, skrótów z menu start - co umożliwia łatwe otwieranie programów, które nie są w katalogach ze zmiennej systemowej PATH - co jest ograniczeniem paska uruchomieniowego WINDOWS.
Istnieje możliwość prostego dodawania słów kluczowych uruchamiających dowolny program wraz z przekazywaniem do niego ustalonych z góry parametrów startowych.
Jedną z ważniejszych rzeczy jest natychmiastowe przeszukiwanie/filtrowanie listy dostępnych słów kluczowych i poleceń i wyświetlanie ich.

W prosty i szybki sposób można uruchomić dowolny program lub "miejsce" w systemie.

U mnie sprawdza się doskonale gdy szukam programu, którego używam sporadycznie i np nie pamiętam całej nazwy - a tym bardziej gdzie w którym katalogu menu start jest ukryty skrót do niego.

NP. wpisując "sam" program wyświetla w liście dostępnych poleceń PDFSAM, SAMOUCZEK.

Z listą słów kluczowych i innych opcji można zapoznać się tutaj

Strona domowa: http://executor.dk/Program jest darmowy można go pobrać stąd.Galeria programu

Program działa mi stabilnie (windows XP). Nie muli.
Kiedyś miałem drobne problemy jak na liście wyszukiwania pojawiały się foldery sieciowe które w danej chwili były niedostępne - w tej chwili nie mam takich problemów - ale nie wiem czy jest to wynikiem jakiejś poprawki programistów czy zmieniłem coś w ustawieniu programu.

Sporo opcji można pozmieniać i dostosować do własnych potrzeb.
Proste w obsłudze i bardzo ułatwiające życie narzędzie - polecam. 

Komentarze

0 nowych
RubasznyRumcajs   6 #1 14.10.2011 11:18

dzieki za info o tym programie!
trza go bedzie sprawdzic :P

patogen.   2 #2 14.10.2011 11:42

Testowałem różne launchery i Executor obok WinKey jest moim faworytem - no ale oczywiście wszystko kwestia gustu.

Ostatni Mohikanin   27 #3 14.10.2011 18:25

Osobiście wolę takie rozwiązania, które od początku do końca mogę sam skonfigurować, bez działania jakichkolwiek "automatów". Podobne rozwiązanie do przedstawionego w tym blogu używam dzięki swojej myszce A4Tech - jest to tzw. "przycisk Office".

Zulowski   9 #4 15.10.2011 00:54

Czyli jednym słowem, to samo, co menu start w Vista/7?
Wygląda mi to trochę podobnie do "alt+f2" w linuksach ;p

  #5 15.10.2011 09:04

@Zulowski
Nie wiem - nie mam Visty/7.

eth0   4 #6 15.10.2011 20:29

@Zulowski

Tego alt+f2 najbardziej mi brakuje w windowsie:) To bardzo wygodne rozwiązanie i niestety windows potrzebuje zewnętrznego programu, aby mieć taką funkcjonalność jak wspomniane alt+f2 z linuksa.

Zulowski   9 #7 16.10.2011 03:50

@eth0
Racja, XP potrzebuje takiego programu, Windows Vista i Windows 7 mają to wbudowane jako menu start, działa to tam na podstawie skrótów programów które dodają się przy instalacji do menu start, a także na podstawie indeksowania różnych katalogów (tak, to samo indeksowanie które denerwowało użytkowników przy pierwszych sekundach styczności z Vistą)

Kintoki   6 #8 16.10.2011 16:05

@Zulowski Z tym że pod windowsem to jest marna namiastka tego co oferuje np krunner(kde - alt+f2).
Pod kde oprócz uruchomiania programów możesz np.
przeszukiwać zakładki z przeglądarki, historie, kontakty, listy piosenek, wykonywać obliczenia matematyczne, przeliczać waluty, jednostki(miary wagi), sprawdzać pisownie przeszukiwać wiki, google i inne, Przełączać się między uruchomionymi oknami, zamykać programy... oczywiście można robić jeszcze sporo innych rzeczy.
Takie małe centrum dowodzenia.

  #9 16.10.2011 19:04

jest program OS o zblizonej, jesli nie troche wiekszej funkcjonalnosci, znany tez na dobrychprogramach: launchy
http://www.launchy.net/

997   5 #10 17.10.2011 08:06

"Prawie jak" QuickSilver na OS X. Bardzo dobre narzędzie przyspieszające zdecydowanie pracę. Zarówno uruchamianie jak i czynności typu kopiowanie/przenoszenie.