r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Expeditions 1.5

Strona główna Android Edukacja i nauka Inne programy edukacyjne i naukowe

Aplikacja Google Expeditions pozwala na goglach VR oglądać materiały z różnych miejsc. Dzięki niej można udać się na wycieczkę do podmorskich głębin, studia filmowego albo w kosmos, samodzielnie lub z całą klasą.

W aplikacji znajduje się ponad 200 wycieczek, złożonych z materiałów 360° i trójwymiarowych. Każda wycieczka została opatrzona wskazówkami, informacjami dodatkowymi, oznaczone w niej zostały punkty warte uwagi, a na koniec można rozwiązać test.

Aplikacja została zaprojektowana z myślą o klasach i niewielkich grupach. Nauczyciel może pełnić rolę przewodnika i prowadzić kilka osób połączonych w jednej sieci lokalnej. Wycieczki można oglądać w goglach Google Cardboard lub na ekranie smartfonu w „magicznym oknie”, reagującym na ruch urządzenia.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Google dla edukacji: wycieczka szkolna w goglach i zabawki do nauki programowania

9
27.06.2016  •  Anna Rymsza

Do wirtualnej rzeczywistości podchodzę z pewną rezerwą, ale pomysł na zastosowanie gogli w szkole wydaje się rozsądny. Chodzi o aplikację Google Expeditions, rozwijaną dla szkół i właśnie udostępnioną dla wszystkich zainteresowanych. Pozwala ona wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem do wielu ciekawych miejsc, często nieosiągalnych tradycyjnymi metodami. Expeditions to zestaw ponad 200 starannie przygotowanych„wycieczek szkolnych”, które można odbyć samodzielnie lub w klasie, patrząc na ekran tabletu lub korzystając z telefonu i gogli VR (na przykład Google Cardboard). Do grupowego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.