Explorer++ 1.3.5

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Explorer++ to bezpłatny i rozbudowany menadżer do zarządzania różnymi plikami w systemie Windows. Stanowi doskonałą alternatywę dla systemowego Eksploratora Windows, który dodatkowo wyróżnia się bogatą funkcjonalnością i wygodną przeglądarką plików graficznych.

Aplikacja Explorer++ nie wymaga instalacji na dysku twardym. W ten sposób może być używana nawet na przenośnych nośnikach danych podłączanych przez wyjście USB. Posiada wszystkie najważniejsze funkcje do zarządzania plikami i folderami na dysku twardym. Spośród nich warto wymienić możliwość kopiowania, przenoszenia i usuwania danych oraz pełne wsparcie dla metody „przeciągnij i upuść”, za pomocą której szybko i łatwo możemy wykonywać różne operacje na plikach.

Nie zabrakło w nim również funkcji umożliwiającej masową zmianę nazwy plików i folderów w tym samym czasie, a także opcji do dzielenia i scalania danych na dysku twardym. Menadżer Explorer++ posiada charakterystyczne okno, w którym wyświetlane zostają wszystkie najważniejsze informacje o wybranym pliku. Gdy zaznaczymy plik graficzny, otrzymamy jego zrzut w formie miniatury, nazwę i rozszerzenie pliku, datę modyfikacji, a także jego parametry – wysokość i szerokość w pikselach oraz rozdzielczość w DPI.

Obsługuje skróty klawiszowe, a także umożliwia tworzenie różnych zakładek, w których możemy zamieszczać i odczytywać najczęściej uruchamiane pliki. Interfejs programu jest czytelny, przejrzysty i niezwykle wygodny podczas przeglądania kolekcji ze zdjęciami. Znajdziemy w nim też różne tryby wyświetlania plików i folderów (na przykład w formie listy lub małych i dużych ikon).

Uwaga!

  • Spolszczenie do programu dostępne jest w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Polskie lokalizacje (patrz: Programy powiązane).
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #16 13.08.2017 22:33

PROBLEM - PROŚBA o POMOC
Wyświetlają mi się widoczne tylko miniatury!
Gdy dam inną opcje np. bardzo duże ikony czy duże ikony nie widzę co jest na obrazku. tylko systemową ikone...

  #15 24.06.2014 10:49

@betmariss: Wypróbuj XYplorerFree. Możesz tam zmieniać kolory tak jak chcesz. Klikasz na Konfiguracja (F9) -> Kolory i ustawiasz sobie kolory różnych części okna i wszystko dopasowujesz pod siebie. Ilość ustawień w tym programie jest przeogromna i nie rozkminiłem nawet połowy z nich, tzn. nie przetestowałem, a posługuje się tym programem już od dłuższego czasu, czyli od wersji 13.80.0100.

Sortować po komentarzu także możesz. Najpierw zaznacz sobie aby widoczna była kolumna "Komentarz" w oknie, czyli klikasz i zaznaczasz: Widok -> Kolumny -> Komentarz. Później aby wyszukać, posortować pliki "po komentarzu" wybierasz: Widok -> Sortuj wg -> Komentarz albo po prostu klikasz w oknie na kolumnę Komentarz.

Co do linii siatki to nie mogłem znaleźć czegoś takiego, ale może jest. Widok miniatur możesz wybierać w trzech zdefiniowanych wielkościach: Miniatury # 1 (96x72), Miniatury # 2 (128x96), Miniatury # 3 (240x180). Np. klikasz u góry ikonkę Widoki -> Miniatury # 2 (128x96). Rozmiary miniatur możesz sobie skonfigurować wg własnych upodobań: Konfiguracja (F9) -> Miniatury.

Podgląd z kolei jest tylko dla plików (tzw. "szybki podgląd") i chyba nie można podejrzeć folderu/katalogu zaznaczając go (ja używam wersji XYplorerFree 13.80.0100), jednak w aktualnej wersji być może jest inaczej. W każdym razie sprawdź ten program przynajmniej w wersji portable. Pozdrawiam ;)

betmariss   6 #14 03.10.2013 11:01

@1084 Spolszczenie działa, trzeba tylko to stare najpierw usunąć. Program bardzo wygodny ale przeszkadza mi białe tło, które razi po oczach. Szkoda, że nie można go zmienić. Normalnie, w systemowym eksploratorze zmieniłam sobie kolor tła w otwartych oknach folderów a tutaj nie wiem jak to zrobić :(
@Edit:
Dziś jeszcze zauważyłam jeden problem. Chciałam sobie posortować pliki w folderze wg komentarza i okazało się, że program w ogóle nie rozpoznaje i nie wyświetla komentarzy, chociaż w systemowym eksploratorze są wyświetlane. Nie ma także poziomych linii siatki w widoku szczegółów mimo zaznaczenia w opcjach "Pokaż linie siatki". Nie wiem czy to błąd czy zawsze tak było ale to też jest jak dla mnie minus. Kolejna wada, to ułożone niealfabetycznie szczegóły w okienku "Wybierz kolumny". Ciężko w ten sposób znaleźć szybko te, których się akurat potrzebuje. No i wreszcie brak wyboru wielkości miniatur i/lub okienka podglądu, skoro już nie można ustawić większych miniatur. Jednym słowem znalazłam sporo braków jak już się tak dokładniej przyjrzałam temu programowi i niestety nie mogę nim zastąpić systemowego eksploratora. Mimo to zostawiam, ma kilka przydatnych funkcji i czasem się przydaje.
@Edit:
Jednak rezygnuję z tego programu na rzecz Q-Dir, który nie ma tych wad co Explorer++.

Autor edytował komentarz.
1084   7 #13 05.04.2013 23:25

Szkoda, że spolszczenie nie działa z wersją 1.3.5

chris_p   6 #12 11.06.2012 18:59

Nie wiedzieć czemu nie wyświetlają mi się miniaturki obrazów tylko ikony. Co jest nie tak? Przecież w opcjach nic odnośnie tego nie ma. :/

siloam   4 #11 17.05.2012 19:18

Libros

Double Commander ma więcej funkcji i u mnie ma 7 716 K. Dla mnie najlepszy (i darmowy) menedżer pod słońcem ;]

Bogdan_G   19 #10 18.04.2012 22:38

Pobierasz spolszczenie, wypakowujesz w zip7, otwierasz folder. wW nim kopiujesz plik dll spolszczenia. Następnie otwierasz folder z explorer ++ i obok ikony programu wlkej to dll. Potem myszką klikasz i trzymasz zaznaczenie, przesuwasz na ikonę programu explorer ++ i puszczasz palec na myszce. To wszystko. Potem wystarczy otworzyć explorer ++ i w opcjach na dole, gdzie pisze language i enlish lkiknąć na boczny znaczek i wtedy zobaczysz, że pisze "polski". Kliknąć trzeba w ten polski, potem zastosuj, ok i zamknij program. Po ponownym uruchomieniu jest po polsku.

  #9 18.04.2012 16:08

Jak dodac spolszczenie bo nie bardzo kumam?

Bogdan_G   19 #8 17.04.2012 15:24

Mam pytanie – czy jest jakaś wyszukiwarka plików, która wszystko wyszuka w komputerze? Od tego często zależy być albo nie być. Mam do usunięcia pozostałości po bitdefenderze. Autoruns pokazuje sterowniki po nim. W żaden sposób nie mogę odnaleźć w systemie pozostałości, żeby przeciągnąć którykolwiek plik do usunięcia i zlikwidowania udziału w procesach. Nawet program do usuwania resztek po bitdefenderze nic nie znalazł. Oprócz tego, wiele groźnych plików plików tak się ukrywa, że i antywirusy nie mogą ich znaleźć. Jest takie coś do wyszukania wszystkiego?

Bogdan_G   19 #7 17.04.2012 14:38

Właśnie otworzyłem procesy. Explorer ++ ma 8 449K. To dużo, dużo mniej, niż systemowy. Wg. potrzeby posłużę się systemowym, ale do szybkiego i częstego otwierania dokumentów wybrałem dzisiaj pobranego explorera ++.
Rayearth - nie bądź skromny. Ludziom pomagasz.

Rayearth   9 #6 17.04.2012 13:27

Dziękuję za pochwałę :)
Gdy szukałem bardziej funkcjonalnego exploratora, natrafiłem na ten programik i już całkowicie nie używam oryginalnego w Windows.
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wybór akurat tego, jest błyskawiczne uruchamianie i bardzo niskie wymagania sprzętowe. Żadna wersja stabilna mi się nie wywaliła przez cały czas użytkowania.

Bogdan_G   19 #5 17.04.2012 12:52

Pobrałem i mam kilka uwag, co do tego programu. Bardzo czysto pobiera się, wypakowuje i szybko przegląda się pliki. Spolszczenie też trzeba wypakować, skopiować plik DLL i umieścić obok explorera ++, następnie przeciągnąć na ikonę programu, potem tylko w opcjach wybrać język i jest ok. Zauważyłem, że, o ile chcę przeglądać miniatury obrazów, to mam też miniatury dokumentów. Gdy chcę ikony dokumentów, to mam ikony obrazów. W systemowym explorerze mam ikony dokumentów i jednocześnie miniatury obrazów. Także zauważyłem, że wyszukiwarka systemowa znajduje mi pliki systemowe np. toolbary, a wyszukiwarka explorera ++ ich nie widzi na dysku C w systemie, mimo takich samych opcji folderów. Muszę pochwalić spolszczenie. Dałem skrót na pulpit i przyda mi się ten program. Używanie nie obciąża procesora. Jest OK.

Rayearth   9 #4 17.04.2012 00:35

Jakbyście mieli uwagi do spolszczenia, dajcie znać. Niektóre podpisy mogłem zbyt dosłownie przetłumaczyć.

Morten   4 #3 16.04.2012 20:42

Zaćma sorki.

Azazell   2 #2 16.04.2012 17:54

@Morten

Spolszczenie do programu już jest dostepne http://www.dobreprogramy.pl/Explorer,Program,Windows,31649.html

Morten   4 #1 16.04.2012 16:35

http://www.explorerplusplus.com/translations
Na stronie jest spolszczenie do tego programu.