Exportizer Exportizer 8.2.0

Strona główna Windows Serwery i narzędzia dla specjalistów IT Narzędzia bazodanowe
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Exportizer to narzędzie służące do eksportowania baz danych. Można je skopiować do pliku lub schowka, a nawet wydrukować.

Program współpracuje z bazami danych przy wykorzystaniu interfejsu ADO lub BDE. Pozwala na konwertowanie baz danych DB, DBF, TXT, CSV oraz ASC, a także umożliwia przeglądanie baz danych XLS, RTF, XML, MDB, XLSB i wielu innych. Exportizer oferuje funkcję modyfikowania baz danych na rozmaite sposoby (zaznaczanie, dodawanie, usuwanie, kopiowanie, filtrowanie, itp.) i eksportowania zawartych w nich informacji do popularnych formatów (np. TXT, XLS, HTML).

Exportizer pozwala na eksportowanie baz danych za pomocą interfejsu aplikacji lub też przy użyciu linii poleceń oferującej dostęp do rozmaitych parametrów. Umożliwia wygenerowanie potrzebnego wiersza poleceń bezpośrednio z GUI (graficzny interfejs użytkownika). Należy jednak zaznaczyć, że ta opcja jest zarezerwowana dla doświadczonych użytkowników.

Warto dodać, że Exportizer jest dostępny zarówno w wersji darmowej (licencja freeware), jak i płatnej. Szczegółowa lista opcji dostępnych w obu wydaniach znajduje się na oficjalnej stronie producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

wygodny interfejs, korzystanie ze schowka, wyszukiwarka danych
brak (ewentualnie ograniczenia darmowej wersji)
ocena użytkownika
01.11.2016 11:26 • Recenzja do wersji 6.0.4

Fajny i prosty w obsłudze program pozwalający na eksport, podgląd czy edycję baz danych. Plus za wygodny interfejs i możliwość eksportu do różnych formatów, to bardzo pomocne w późniejszej pracy. Ponadto mamy wygodne korzystanie ze schowka, wyszukiwania danych oraz filtrowania według określonych kryteriów. Program bezpłatny (choć z pewnymi ograniczeniami), warto zapoznać się też z wersją pro. Ja nie doświadczyłem żadnych problemów w pracy z programem.