Express Upgrade - czas na remake?

Strona główna Aktualności

O autorze

Wygląda na to, że Microsoft przygotowuje się do uruchomienia kolejnej edycji programu umożliwiającego tańsze lub bezpłatne uaktualnienie do Windows 7 dla tych, którzy zakupią nowe komputery z Windows Vista tuż przed premierą nowego systemu.

Poprzednio program ten nosił nazwę Express Upgrade i dotyczył także wydawanego równocześnie Office 2007. Przez blisko pół roku nabywcy nowych komputerów z Windows XP otrzymywali kupony umożliwiające bezpłatne (w przypadku Windows XP Professional lub Media Center) lub o połowę tańsze (w przypadku Windows XP Home Edition) uaktualnienie do Visty.

Teraz szczegóły nie są jeszcze znane. Wiadomo tylko, że Microsoft rozpoczął już wstępne rozmowy z producentami OEM. Zasady mają być bardzo podobne - program ma dotyczyć tylko systemów kupowanych z nowymi komputerami i nie będzie dostępny dla firm, jedynie dla klientów indywidualnych. Nieoficjalnie mówi się, że akcja ma wystartować już 10 stycznia - czyli bardzo szybko, biorąc pod uwagę fakt, że w przypadku Visty program bezpłatnych aktualizacji został uruchomiony na miesiąc przed ukończeniem prac.

Niepokojące jest jednak to, że prawdopodobnie tym razem nie wszyscy będą mogli cieszyć się z promocji - wszystko wskazuje na to, że nabywcy Windows Vista w edycjach Starter czy Home Basic nie będą objęci rabatem na uaktualnienie do Windows 7. Bezpłatne lub płatne częściowo aktualizacje uzyskają jedynie świeżo upieczeni posiadacze systemów Windows Vista Home Premium (do nowej wersji Home Premium), Windows Vista Business (do nowej wersji Professional) oraz Windows Vista Ultimate (do nowej wersji Ultimate).

© dobreprogramy

Komentarze