Expression Blend 2 - beta Service Packa i zmiany planów

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował wersję poglądową (czyli już prawie finalną) Service Pack 1 dla Expression Blend 2, narzędzia do tworzenia animowanych i bogatych graficznie interfejsów użytkownika do zastosowania na przykład na stronach internetowych. Expression Blend 2 jest składnikiem wydanego w maju pakietu Expression Studio 2.

Co ważne, równocześnie zmieniły się plany wydawnicze co do przyszłej wersji aplikacji. Jak informuje zespół produktowy Expression Blend, Service Pack 1 wnosi do wersji 2 funkcjonalność planowaną do tej pory na przyszłą odsłonę programu - Expression Blend 2.5, której ostatnia beta pochodzi z czerwca. Oznacza to, że wersja oznaczona numerem 2.5 nie będzie już rozwijana i nie pojawią się jej kolejne kompilacje - zamiast tego cała funkcjonalność zostanie przeniesiona do Expression Blend 2 za pośrednictwem bezpłatnego dodatku Service Pack 1.

Co nowego zatem w SP1? Przede wszystkim możliwe jest tworzenie projektów z wykorzystaniem nowej wersji Silverlight 2.0 RC. Ponadto pojawiła się oddzielna funkcja oferująca opcje skinowania kontrolek, a nad zachowaniem każdego elementu na różnych etapach wyświetlania czuwa Visual State Manager.

Dodatek SP1 Preview do Expression Blend 2 można pobrać z centrum pobierania Microsoftu. Należy jednak pamiętać, że nadal nie jest to jeszcze ostateczna wersja, pomimo zaawansowania prac. Pełna wersja testowa Expression Blend 2 jest natomiast dostępna do pobrania w naszym vortalu w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Tworzenie i edycja animacji. SP1 Preview można zainstalować także na wersji testowej.

© dobreprogramy