Expression Design Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft udostępnił do pobrania rozwojową wersję Beta 2 programu graficznego Expression Design, o którym po raz pierwszy pisaliśmy w połowie 2006 roku.

Expression Design (znany do niedawna pod nazwą Expression Graphic Designer, a wcześniej pod kodową nazwą Acrylic) to program graficzny wywodzący się z programu Expression firmy Creature House zakupionej przez Microsoft w 2003 r. Jest dosyć niespotykanym połączeniem programu do grafiki wektorowej i rastrowej. Podobnie jak CorelDRAW czy Adobe Illustrator pozwala na tworzenie obiektów wektorowych (krzywych, kształtów predefiniowanych jak i swobodnych kształtów specjalnych) organizowanych w struktury warstwowe. Zestaw pędzli i narzędzi edycyjnych dla grafiki opartej na pikselach nie jest może imponujący i stanowi wybór najczęściej używanych, lecz niektóre dostępne funkcje są dosyć unikatowe i pozwalają na uzyskanie całkiem ciekawych efektów w prosty i szybki sposób.

Expression Design będzie docelowo wchodził w skład pakietu Expression Studio, kierowanego przede wszystkim do twórców witryn internetowych i aplikacji. W pakiecie tym znajdą się są ponadto Expression Web - służący do tworzenia stron internetowych (już w wersji finalnej, o czym pisaliśmy na początku grudnia ub.r.), Expression Blend - umożliwiający tworzenie animacji i interfejsów webowych na podobieństwo Flash, a także Expression Media - program do zarządzania zasobami multimedialnymi. Cena całego pakietu jest zapowiadana na poziomie 599 dolarów. Więcej informacji na temat ww. programów można uzyskać na oficjalnej witrynie Microsoft Expression.

Najnowszą wersję beta 2 można pobrać ze stron producenta. Po podaniu klucza YVJ79-XQ8CM-8YKWF-GKRKH-83X8G można ją testować nawet przez 180 dni. Najnowsza wersja współpracuje z Expression Blend RC. Do uruchomienia programu wymagany jest system Windows Vista lub Windows XP (w tym drugim przypadku wymagany jest zainstalowany w systemie .NET Framework 3.0).

© dobreprogramy