Expression Studio 4.0.20525.0

Strona główna Windows Grafika Pakiety graficzne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Expression Studio to pakiet firmy Microsoft kierowany do twórców aplikacji desktopowych i witryn internetowych poszukujących narzędzi do tworzenia w oparciu o technologie Silverlight oraz .NET. W skład pakietu wchodzą takie programy jak Expression Web z funkcją SuperPreview - następca FrontPage do tworzenia stron internetowych, Expression Blend - aplikacja do tworzenia animacji na kształt Adobe Flash, SketchFlow - program do tworzenia interfejsów użytkownika, Expression Design - program do edycji grafiki rastrowej i wektorowej przede wszystkim na potrzeby tworzenia interfejsów użytkownika, zbierania ocen i komentarzy oraz pracy grupowej, a także Expression Encoder Pro - rozbudowana wersja programu do konwersji audio i wideo. Wszystkie aplikacje Expression Studio 4 pracują w oparciu o Silverlight, Windows Presentation Foundation (WPF) oraz język XAML i natywnie obsługują biblioteki .NET łącznie z najnowszą wersją 4.

Nowości w wersji 4

W wersji czwartej aplikacje zyskały obsługę .NET 4, dzięki czemu dobrze integrują się z Visual Studio 2010 oraz pozwalają tworzyć rozwiązania dedykowana dla Windows Phone. W aplikacji Expression Blend pojawiła się obsługa importu warstw z Adobe Photoshop, nowe opcje dotyczące zachowań i zachowań warunkowych, usprawnienia w pracy z danymi oraz efekty Pixel Shader (także w animacjach). SketchFlow dodatkowo zyskał kontrolę mockupów. W programie Expression Web znalazły się funkcje wspomagające optymalizację witryny pod kątem wyszukiwarek, a także opcje do tworzenia rozszerzeń z wykorzystaniem HTML, CSS i JavaScript. Funkcja SuperPreview umożliwiająca podgląd witryny "na żywo" w kilku przeglądarkach zyskała z kolei obsługę Safari. Nowości w Encoder Pro to między innymi Live Smooth Streaming (VC-1 i H.264), nowy kodek H.264 MainConcept, usprawnienia w przechwytywaniu ekranu oraz obsłudze DRM.

Uwaga!

  1. Wersja testowa zachowuje pełną funkcjonalność przez 60 dni od instalacji.
  2. Expression Studio 4 wymaga zainstalowanego w systemie .NET Framework 4. Można go pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dodatki -> Biblioteki i inne dodatki.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
emiloski3   2 #11 10.06.2010 22:49

Dlaczego dopiero nie dawno dowiedziałem się o Silverlight? Chyba niezbyt często jest stosowany w nowoczesnych stronach internetowych. Szczerze powiedziawszy tą wtyczkę pobrałem kilka minut temu i to dlatego, że na stronie xLive wymagali ode mnie tego xD Po za tym takiej informacji nie spotkałem nigdzie. Czy to znaczy, że ta technologia jest cieniaska? Chyba będę musiał uzupełnić wiedzę odwiedzając wikipedie xD Co do programu... Wszystko bardzo mi się podoba i chyba jedyną rzeczą na jakiej nie skorzystam jest ten edytor stron. Znam HTML, CSS, trochę PHP i chyba nie znajdę ta nic ciekawego. Chociaż wypada sprawdzić, może microsoft mnie zaskoczy.

  #10 20.03.2010 22:00

Szkoda tylko ze MS zapomnial o slowniku polskim i nie mozna sprawdzac pisowni tworzonych stron w jezyku polskim :-(

Fatalnie bo FrontPage doskonale sobie z tym radzil a obecnie nie udostepniaja tzw. language pack z jezykiem polskim

Za to wielki minus

  #9 21.06.2008 00:10

co Wy tu wypisujecie....nie idzie?....mi smiga z prędkością 128 KB/s...nie rozumiem...niektórzy to tu cos wypisują ot tak aby coś na microsoft...nie rozumiem tego....mi leci 128 i to stała szybkość...nic się nie zmniejsza...tylko wresja do testów ciekawe ile dni?...jak 30 to sobie daruję...przez tyle dni to się nie da potestować....jak np. genialny corel daje testów 14 dni...no to ekstra

  #8 20.05.2008 19:12

fajnie 1% po 7 minutach XD

  #7 03.05.2008 00:11

mi już się ściąga. ale tak "śmiga", że 1/3 nocy mi to zajmie zanim to ściągnę ;> hmm, jestem bardzo ciekawa co zaś microsoft dla nas przygotował. pod względem grafiki i tak z adobe jest bez porównania na milion% ;)
ale na pełną wersję trzeba jednak nieźle nadszarpnąć portfel. no chyba, że ktoś jest grafikiem/web designerem z prawdziwego zdarzenia który zarabia wiele więcej niż średnia krajowa [oczywiście brutto] na miesiąc to nic się nie poczuje, a być może ten pakiet nieco "rozwinie" kogoś możliwości (:

  #6 07.03.2008 19:27

i znowu coś do nie przetestowania i nie do kupienia przez internet...

  #5 06.03.2008 17:28

To po co to jest umieszczone jeśli nie ma tego do pobrania ;)

  #4 02.05.2007 10:05

"Producent wersji testowej całego pakietu Expression Studio, dostępne są jednak wersje testowe(...)" -tu jest chyba błąd, powinno być raczej: "Producent wersji testowej nie odostępnił"całego pakietu Expression Studio". ;)

PS. Tego się nie ściąga, ale można poszczególne składniki pakietu pobrać oddzielnie :)

  #3 02.05.2007 09:41

tego się nie ściąga ? :>

  #2 01.05.2007 22:32

"Producent wersji testowej całego pakietu Expression Studio, dostępne są jednak wersje testowe poszczególnych programów wchodzących w skład pakietu. Opisy i wersje testowe poszczególnych składników udostępniamy w odpowiadających im kategoriach działu PROGRAMY vortalu."

Komentarze do poprzednich wersji

  #1 01.05.2007 21:18

jak to sie ściąga???:D:D:D:D:D