Expression Studio 2 już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzała druga odsłona Expression Studio - propozycji Microsoftu dla programistów internetowych, grafików, webmasterów i osób profesjonalnie zajmujących się multimediami. Wraz z drugą wersją pakietu ukazały się wersje testowe wszystkich składowych aplikacji, które można pobrać z naszego vortalu z odpowiadających im kategorii w dziale PROGRAMY.

Expression Studio to zintegrowany pakiet, w skład którego wchodzą takie produkty jak Expression Web (projektowanie stron), Expression Design (grafika rastrowa i wektorowa), Expression Blend (animowane, bogate graficznie interfejsy użytkownika), Expression Media (zarządzanie i katalogowanie zawartości multimedialnej) oraz Expression Encoder (obróbka i konwersja wideo).

O nowościach w poszczególnych aplikacjach szerzej piszemy na ich stronach pobierania. Dość wspomnieć, że w najnowszej wersji poszerzono integrację ze środowiskiem Visual Studio, dodano obsługę PHP, ASP.NET 3.5 i AJAX, w tym języka opisu interfejsu użytkownika XAML w Expression Web oraz Silverlight w produktach Web, Blend, Media Encoder i Design. Ponadto dodano wsparcie dla animacji wierzchołków w Expression Blend, a także obsługę formatu RAW oraz pakietu Microsoft Office 2007 i Microsoft Office for Mac 2008 w Expression Media.

Warto też dodać, że Microsoft wraz z nową odsłoną 2.0 zdecydował się udostępnić wszystkie wersje testowe nie tylko osobno, ale także w postaci jednego, zwartego pakietu. Można dzięki temu przetestować kompletne środowisko Expression Studio bez konieczności oddzielnego pobierania i instalowania wszystkich jego elementów.

Według informacji podanych przez Microsoft, Expression Studio 2.0 ma być dostępny w sprzedaży w połowie maja. Pudełko z całym pakietem ma kosztować około 699 USD. Aplikacje będzie można nabyć także oddzielnie - Expression Blend 2.0 za kwotę 499 USD, Expression Web 2.0 za 299 USD, Expression Media 2.0 za 199 USD oraz Expression Encoder 2.0 również za 199 USD. Jedyną aplikacją, która nie będzie dostępna osobno jest Expression Design 2.0. W czerwcu wprowadzona zostanie także specjalna subskrypcyjna oferta, zawierająca nie tylko Expression Studio 2.0, ale także inne oprogramowanie Microsoftu - w tym Visual Studio, Windows Vista i Office 2007. Koszt subskrypcji ma wynieść 999 USD.

© dobreprogramy