Expression Web Designer w sprzedaży od 10 grudnia

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Jak donosi serwis ActiveWin.com, Microsoft poinformował o terminie dostępności finalnej wersji aplikacji Expression Web Designer, członka nowej rodziny rodziny oprogramowania Expression. Ma on być dostępny w sprzedaży już 10 grudnia, nie wiadomo jednak, jaka będzie jego dostępność bezpośrednio na polskim rynku. Jest też zła wiadomość - oprogramowania nie będzie można pobrać z witryny subskrybentów MSDN, gdyż Microsoft uznał, że nie jest to narzędzie deweloperskie.

Microsoft Expression Web Designer to nowe oprogramowanie do projektowania i tworzenia witryn internetowych, następca znanego i popularnego FrontPage wchodzącego w skład pakietu Office 2003 i wcześniejszych. W najnowszej wersji Office 2007 jego zamiennikiem jest SharePoint Designer, lecz został on stworzony bardziej z myślą o witrynach SharePoint. Expression Web zaś kierowany jest do większej grupy użytkowników i ma więcej zastosowań.

Wersje beta Expression Web Designer można było bezpłatnie pobrać ze stron Microsoft, pisaliśmy o tym we wrześniu. Oprócz aplikacji Web w rodzinie Expression są jeszcze Graphic Designer (narzędzie graficzne) i Interactive Designer (tworzenie animacji na podobieństwo Flash).

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSprawdź, czy możesz być astronautą. Ten test oblali nawet najlepsi