Eye Savior Eye Savior 1.0.1.6

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Pobierz pr​ogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

EyeSavior to aplikacja dla osób, które wiedzą, jak ważna jest ochrona oczu w trakcie codziennego korzystania z komputera.

Wielokrotnie to nie czas spędzony przed monitorem jest przyczyną bólu oczu, ale fakt, że użytkownik nie zadbał o odpowiednie ustawienie jasności ekranu. Chcąc rozwiązać ten problem warto skorzystać z EyeSavior, które umożliwia ręczną zmianę wspomnianego parametru, a także – o ile dysponujemy czujnikiem – pozwala na dostosowywanie jego poziomu w trybie automatycznym.

Korzystanie z programu EyeSavior jest wyjątkowo proste i sprowadza się do korzystania z suwaka widocznego w górnej części okna aplikacja (informacja na temat poziomu jasności monitora pojawia się niżej). Ponadto użytkownik jednym kliknięciem może aktywować opcję automatycznego dostosowywania jasności po uprzednim podłączeniu sensora.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota obsługi, ręczne sterowanie jasnością obrazu na monitorze
konieczność podłączenia sensora dla automatycznego trybu sterowania jasnością, brak możliwości wyłączenia programu
ocena użytkownika
03.08.2019 00:48 • Recenzja do wersji 1.0.1.6

Na początek istotne dane mojego komputera:
- Windows 7 Professional 64-bit
- monitor ASUS VN289 (LCD)

Od pewnego czasu używam programu f.lux, służącego do sterowania jasnością obrazu na monitorze komputera. Wiedziony ciekawością postanowiłem jednak przetestować kilka innych programów z tej kategorii. Na początek mój wybór padł na EyeSavior (wersja 1.0.1.7). Jego zadaniem, jak się szybko okazało, jedynym jest ręczne (Adjustment) lub automatyczne (Auto brightness) ustawianie jasności ekranu. Wybrałem ręczne, ponieważ do tego drugiego potrzebny jest sensor, którego akurat nie mam. Do ręcznego ustawiania jasności służy suwak na czerwono-niebieskim pasku Adjustment, a wskaźnik cyfrowy ukazuje się na Monitor Brightness, okrągłej, przypominającej samochodowy szybkościomierz skali, umieszczonej poniżej, z prawej strony. Rezultat ustawiania widać natychmiast na ekranie. Ustawiłem najniższy poziom, 1. Monitor jest dość ściemniony, szary, ale bynajmniej nie czarny. Tym samym przekonałem się, że program ten dominuje nad f.luxem, kasując jego ustawienia.

Wadą programu jest wspomniany już sensor, służący do automatycznego ustawiania jasności monitora, choć z drugiej strony nie jest to jakaś wielka wada, bo w zależności od osobistych preferencji można w każdej chwili jasność monitora ustawiać sobie ręcznie, po uprzednim umocowaniu programu na pasku zadań.

Program jest według mnie bardzo pożyteczny i banalnie prosty w obsłudze, w czym absolutnie nie przeszkadza brak polskiej wersji językowej. Polecam go wszystkim lubiącym długo ślęczeć przed komputerem, a zwłaszcza posiadaczom słabego wzroku, jak ja.