FAQ

Rejestracja konta

 1. Każdy użytkownik Portalu może się zarejestrować, tym samym stając się Zarejestrowanym Użytkownikiem Portalu.
 2. Przeprowadzenie rejestracji wymaga od użytkownika wykonania kolejnych kroków:
  1. wybranie opcji REJESTRACJA w prawym górnym rogu Portalu;
  2. wypełnienie krótkiego formularza (dane do wypełnienia: login, hasło, adres e -mail);
  3. zapoznanie się z niniejszym Regulaminem;
  4. potwierdzenie chęci rejestracji przez wybranie przycisku „Zarejestruj się”;
  5. potwierdzenie rejestracji jest równoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego Regulaminu.
  6. potwierdzenie chęci rejestracji przez kliknięcie w link (hiperłącze) rejestracyjny przesłany przez Redakcję w wiadomości e-mail (na adres podany w formularzu).
 3. Zarejestrowani Użytkownicy uzyskują dostęp do dodatkowych opcji i funkcji Portalu (m. in.: „Profil” i „Blog”), a także mają szczególne uprawnienia w zakresie dodawania treści (np. publikowanie komentarzy bez oczekiwania na zatwierdzenie przez moderatora).

Komentarze

 1. Każdy Użytkownik może komentować treści opublikowane w Portalu poprzez formularze komentarzy.
 2. Wypowiedzi w komentarzach powinny być formułowane w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk.
 3. Komentarze Użytkowników Zarejestrowanych ze stażem przynajmniej 7 dni publikowane są natychmiast po ich wysłaniu przez komentującego.
 4. Komentarze pozostałych Użytkowników Zarejestrowanych oraz Użytkowników Niezarejestrowanych mogą pojawiać się z opóźnieniem ponieważ muszą zostać zatwierdzone przez moderatora.
 5. Komentarz nie zostanie opublikowany w całości bądź części jeśli zawiera:
  1. wulgaryzmy;
  2. treści mogące obrażać inne osoby;
  3. sformułowania mogące obrażać jakąkolwiek grupę społeczną, etniczną lub wyznaniową;
  4. sformułowania, które są nakierowane na eskalowanie konfliktów pomiędzy komentującymi;
  5. informacje na temat nielegalnego pozyskiwania programów oraz łamania zabezpieczeń;
 6. Komentarz nie zostanie również opublikowany jeśli:
  1. pozbawiony jest jakiejkolwiek logicznej treści;
  2. nie ma związku z tematem komentowanego newsa i/lub może utrudniać innym użytkownikom korzystanie z Portalu;
  3. został wprowadzony przez osobę, która notorycznie łamie zasady zamieszczania komentarzy oraz utrudnia użytkownikom dyskusje związaną z publikacją;
  4. zawiera elementy kodu HTML lub JavaScript (np. znaki "<" ">");
  5. ma charakter reklamowy - promuje firmę bądź serwis internetowy.
 7. W przypadku gdy zasady nie są łamane w sposób szczególnie uciążliwy, Redakcja może zastępować "gwiazdkami" słowa i zwroty naruszające zasady.
 8. Jeśli komentarz nie ukazał się w ciągu 2 godzin, a użytkownik jest przekonany, iż nie narusza zasad Regulaminu, może zgłosić ten fakt Redakcji na adres: redakcja@dobreprogramy.pl
 9. Redakcja i właściciel Portalu nie odpowiada za treść publikowanych komentarzy.
 10. W przypadku naruszenia zasad w opublikowanym komentarzu, a w szczególności naruszenia dóbr osobistych osób, prosimy o kontakt na adres redakcyjny aby Redakcja mogła natychmiast podjąć odpowiednie kroki – włączając usunięcie komentarza oraz usunięcie autora z listy Zarejestrowanych Użytkowników.

Blog

 1. Każdy Zarejestrowany Użytkownik może na łamach Portalu tworzyć własnego bloga.
 2. Jeśli Użytkownik jest zarejestrowany w Portalu od conajmniej 7 dni wpis pojawi się na jego blogu natychmiast w przeciwnym wypadku dopiero po zatwierdzeniu przez moderatora. Link do niego oraz tytuł (w całości lub skrócony) pojawi na podstronie ogólnego bloga Użytkowników Portalu w liście "Pozostałe wpisy".
 3. Wybrane wpisy o tematyce związanej z nowymi technologiami (komputery, oprogramowanie, telekomunikacja) będą publikowane dodatkowo na podstronie ogólnego bloga Użytkowników Portalu.
 4. Autor powinien zachowywać dbałość o kulturę wypowiedzi i zasady języka polskiego.
 5. Wpis nie powinien naruszać zasad obowiązujących w komentarzach
 6. Autor wpisu zobowiązuje się do przestrzegania zasad prawa, w szczególności zobowiązuje się, że jego wpisy będą miały charakter autorski. Ponadto autor zobowiązuje się, że wpis nie został wcześniej opublikowany w innych mediach (w szczególności pod innymi adresami w Internecie). W przypadku plagiatu lub innego rodzaju naruszeń, osobą odpowiedzialną jest autor.
 7. Autor zgadza się na publikowanie wpisów na łamach Portalu i nie może żądać ich usunięcia w przyszłości.
 8. W przypadku naruszenia zasad, o których mowa w pkt. 4, 5 i 6, wpis może nie zostać opublikowany lub może zostać usunięty.
 9. Redakcja i właściciel Portalu nie odpowiada za treść publikowanych wpisów.
 10. W przypadku drastycznego łamania zasad, o których mowa w Regulaminie autor może zostać usunięty z listy Zarejestrowanych Użytkowników.

Recenzje

 1. Każdy zarejestrowany Użytkownik może na łamach Portalu tworzyć recenzje do programów prezentowanych w Portalu.
 2. Wybrane przez Redakcję recenzje będą publikowane na łamach Portalu.
 3. Autor powinien zachowywać dbałość o kulturę wypowiedzi i zasady języka polskiego.
 4. Recenzja nie może naruszać zasad obowiązujących w komentarzach.
 5. Autor zobowiązuje się do przestrzegania zasad prawa, w szczególności zobowiązuje się, że jego recenzje będą miały charakter autorski. W przypadku plagiatu lub innego rodzaju naruszeń, osobą odpowiedzialną jest autor.
 6. W przypadku drastycznego łamania zasad, autor może zostać usunięty z listy Zarejestrowanych Użytkowników.

Forum Portalu dobreprogramy

 1. Korzystanie z Forum w sposób bierny nie wymaga rejestracji.
 2. Opcja publikowania wiadomości (postów) na Forum jest dostępna dla Zarejestrowanych Użytkowników.
 3. Szczegółowy Regulamin Forum dostępny jest na Forum.

Sklep

Regulamin sklepu w portalu dobreprogramy znajduje się w osobnym dokumencie.

Prawa autorskie

 1. Kopiowanie, reprodukowanie tekstów i elementów z Portalu dobreprogramy, w całości, lub w części bez wcześniejszej, pisemnej zgody jest zabronione. Wyjątek stanowią informacje zawarte w dziale aktualności, publikowanie ich w jakichkolwiek materiałach jest dozwolone w przypadku podania jako źródła nazwy serwisu w postaci "dobreprogramy.pl" bądź "http://dobreprogramy.pl". Jeśli materiał publikowany jest w Internecie należy również umieścić link do serwisu.
 2. Redakcja publikując jakiekolwiek materiały w Portalu w oparciu o informacje zamieszczane w innych źródłach zawsze podaje ich nazwy wraz z odpowiednimi linkami. Celem redakcji jest promowanie serwisów, które cechuje duża wartość merytoryczna wśród Użytkowników Portalu. Jeśli jakikolwiek wydawca (bądź podmiot mający prawa do materiałów, na które redakcja Portalu się powołuje) poinformuje nas, że nie chce aby redakcja Portalu powoływała się na materiały przez niego publikowane, zostaną one bezzwłocznie usunięte, redakcja nie będzie również powoływać się na nie w przyszłości.

Odpowiedzialność

 1. Redakcja Portalu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za decyzje jakie użytkownicy podejmą na podstawie informacji udostępnianych w Portalu.
 2. Redakcja Portalu nie ponosi żadnej odpowiedzialności za komentarze Użytkowników, Blogia, a także wypowiedzi publikowane na Forum.
 3. Redakcja zastrzega sobie możliwość zablokowania możliwości komentowania informacji zawartych w serwisie, a także korzystania z Forum dobreprogramy w przypadku gdy notorycznie próbują zamieszczać w serwisie treści zawierające wulgaryzmy, szkalujące innych bądź w inny sposób utrudniające korzystanie z serwisu innym Użytkownikom. W skrajnych przypadkach redakcja może zablokować całkowicie dostęp do serwisu i Forum.