r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

FBI „odrąbało głowę LulzSec”

Strona główna Aktualności

FBI zatrzymało 5 osób powiązanych z hakerską grupą LulzSec, która stała m.in. za atakami na CIA, Sony, telewizję Fox i serwery gier EVE Online, Heroes of Newerth czy Minecraft. To niszczący cios dla organizacji — powiedział przedstawiciel służb zaangażowanych w akcję.

Tajemnice LulzSec zdradził Hector Xavier Monsegur, szerzej znany pod pseudonimem „Sabu”. FBI namierzyło 28-latka powszechnie uważanego za przywódcę grupy w czerwcu ubiegłego roku. Monsegur przyznał się do 12 postawionych mu zarzutów, ale z uwagi na dwójkę dzieci nie chciał iść do więzienia. Od tamtej pory zaczął pracować na rzecz tajnych służb. Dzięki powiązaniom z innymi hakerami, Monsegur doprowadził FBI do pięciu osób z LulzSec: Ryana "Kayla" Ackroyda, Jake'a „Topiary” Davisa, Darrena „pwnsauceż” Martyna, Donncha „palladium” O'Cearrbhaila i Jeremy'ego „Anarchaos” Hammonda. Trzech z nich zostało aresztowanych, a pozostała dwójka usłyszała tylko zarzuty cyberprzestępstwa.

Ostatecznie historia przypomina nieco wczorajsze doniesienia o Anonymous - niektórzy hakerzy może i chcą realizować wyższe cele, ale nie zapominają przy tym o własnym interesie. A anonimowość w internecie to rzecz bardzo iluzoryczna.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.