r   e   k   l   a   m   a
reklama

FBI „odrąbało głowę LulzSec”

Strona główna Aktualności

O autorze

Z wykształcenia dziennikarz prasowy, prywatnie miłośnik nowych technologii, które mają ułatwiać codzienne życie. Jako niereformowalny fan rozrywki komputerowej, zaangażowany w społeczność gier Valve.

FBI zatrzymało 5 osób powiązanych z hakerską grupą LulzSec, która stała m.in. za atakami na CIA, Sony, telewizję Fox i serwery gier EVE Online, Heroes of Newerth czy Minecraft. To niszczący cios dla organizacji — powiedział przedstawiciel służb zaangażowanych w akcję.

Tajemnice LulzSec zdradził Hector Xavier Monsegur, szerzej znany pod pseudonimem „Sabu”. FBI namierzyło 28-latka powszechnie uważanego za przywódcę grupy w czerwcu ubiegłego roku. Monsegur przyznał się do 12 postawionych mu zarzutów, ale z uwagi na dwójkę dzieci nie chciał iść do więzienia. Od tamtej pory zaczął pracować na rzecz tajnych służb. Dzięki powiązaniom z innymi hakerami, Monsegur doprowadził FBI do pięciu osób z LulzSec: Ryana "Kayla" Ackroyda, Jake'a „Topiary” Davisa, Darrena „pwnsauceż” Martyna, Donncha „palladium” O'Cearrbhaila i Jeremy'ego „Anarchaos” Hammonda. Trzech z nich zostało aresztowanych, a pozostała dwójka usłyszała tylko zarzuty cyberprzestępstwa.

Ostatecznie historia przypomina nieco wczorajsze doniesienia o Anonymous - niektórzy hakerzy może i chcą realizować wyższe cele, ale nie zapominają przy tym o własnym interesie. A anonimowość w internecie to rzecz bardzo iluzoryczna.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial