reklama

FIFA 15 na silniku Ignite też na PC, EA ujawnia wymagania gry

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Electronic Arts ma swoje serie tasiemców, popularnych marek, których kolejne odsłony przynajmniej raz w roku pojawiają się od lat, więc zapowiedź gry FIFA 15 nie powinna być żadnym zaskoczeniem. Produkcja po raz pierwszy zostanie zaprezentowana światu na początku przyszłego tygodnia, kiedy to rozpoczynają się targi E3. Już teraz jednak ujawniono, że zmierzająca na Xboksa One, PlayStation 4 oraz PC piłkarska propozycja, w wydaniu komputerowym doczeka się wreszcie użycia nowoczesnej technologii Ignite.

Rozwiązanie, na bazie którego zbudowano takie projekty na nowe konsole jak FIFA 14, NBA Live 14 czy Madden 25, wreszcie pomyślnie udało się przepisać na potrzeby fanów klawiatur oraz myszek. Przypomnę, że rok temu EA tłumaczyło decyzję pozostawienia czternastej gry FIFA na PC na starym silniku kwestią wciąż za niskiej mocy zestawów znajdujących się w domach graczy. Według firmy za mało osób mogłoby się cieszyć możliwościami Ignite, co mocno ograniczyłoby sprzedaż tytułu. 12 miesięcy jednak niby wiele zmienia, czego jednak chyba nie odzwierciedlają wymagania systemowe FIFA 15.

Minimalnie należało będzie dysponować komputerem z:

  • Windowsem Vista, 7, 8 lub 8.1 w wersji 64-bitowej
  • Procesorem Intel Q6600 Core2 Quad 2.4Ghz
  • 4GB RAM
  • Kartą graficzną ATI Radeon HD 5770 lub NVIDIA GTX 650 (DirectX 11)
  • 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zaleca się jednak:

  • Procesor Intel i5-2550K 3.4Ghz
  • 8GB RAM
  • Kartę graficzną ATI Radeon HD 6870 lub NVIDIA GTX 460 (DirectX 11)

Faktycznie nie było sensu pchać się przed rokiem z Ignite na PC? Sami zdecydujcie. Na komputerach dotąd ominęła nas nie tylko zwyczajnie lepsza oprawa graficzna, lecz też dużo bardziej realistyczna animacja zawodników, sensowniejsza sztuczna inteligencja przeciwników oraz zaawansowana symulacja zachowania widzów na trybunach.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić