Dlaczego nie lubię świąD

Nie mam nic do religii, szanuję Jezusa, (trochę żałuję że ludzie nie biorą z niego przykładu) zaznaczam, że jestem niewierzącym człowiekiem, karpi nie zabijam, cichej nocy nie śpiewam i do kościoła nie chodzę. Również nie kradnę i nie zachowuję się jak pierwszy lepszy tani podrywacz, co udowadniają nieliczne, aczkolwiek niesamowicie silne więzi z osobami, które przekonały się o mojej stalowej (niezłomnej) uczciwości i charakterze z zasadami. Głównie to więzi z kobietami, którym było ciężko na początku w to uwierzyć, że taki egzemplarz jeszcze istnieje.

Sztuka komputerowa...

Jedno z największych nieporozumień ubiegłego wieku jakie powszechność informatyki wprowadziła to termin "grafika komputerowa". Już od lat 10 nurtuje mnie problem tego powszechnego już dziś i zalewowego terminu. To bardzo zastanawiające jest, że przecież wielu pisarzy na przykład używa w dzisiejszych czasach procesora do pisania książek ale żaden z nich nie twierdzi, że tworzy literaturę komputerową.

Komputer nie wkłada nam do rąk lepszych narzędzi i tworzywa od tych, które mamy w rzeczywistości, a może nawet nas bardziej ogranicza w swym zamkniętym oprogramowaniu.

FL Studio 10 - Przewodnik - plik PDF

PRAGNĘ PRZEDSTAWIĆ PAŃSTWU I ODDAĆ W WASZE RĘCE ZBIÓR WYBRANYCH WPISÓW Z MOJEGO BLOGA WZBOGACONY O WIELE NIEPUBLIKOWANYCH TUTAJ WPISÓW W JEDNYM PLIKU PDF - DO POBRANIA SPECJALNIE DLA WSZYSTKICH KTÓRZY KOCHAJĄ MUZYKĘ I PRACUJĄ Z FL STUDIO - ABY UŻYTKOWANIE PROGRAMU BYŁO ŁATWE I PRZYJEMNE!

NIECH PORADNIK SŁUŻY WAM W PROCESIE TWÓRCZYM. POSTARAŁEM SIĘ ZROBIĆ GO BARDZO ELEGANCKO WIĘC SIĘ NIE POWSTYDZICIE GO UŻYWAĆ I POLECAĆ ZNAJOMYM.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Fruity Loops - Lekcja 19 - Okienko Renderowania

Okienko Renderowania pojawia się gdy eksportujemy nasz projekt do pliku WAV/MP3/OGG/MIDI

Aby zapisać naszą sekwencję ze Step Sequencera lub cały utwór z Playlisty jako na przykład plik Wav. klikamy "FILE" w głównym menu programu, następnie "Export" i wybieramy "Wave file". Wybieramy lokalizację i w okienku, które się pojawi klikamy "Start". Opiszę dostępne opcje.

Output format(s)

To opcje zapisywania do formatów WAV, MP3, OGG lub MIDI. Wav to najlepsza jakość ale plik zajmuje więcej miejsca.

Fruity Loops - Lekcja 18 - Filtr Vocodex

Zabawa ma to do siebie, że jej wielką zaletą jest odkrywanie poprzez nią coraz to nowych możliwości, zarówno swoich jak i programu któremu ten blog jest poświęcony.

Wybieramy nowy/surowy projekt (FILE > NEW) Otwieramy PLUGIN PICKER (CTRL+F8 lub kliknięcie kółeczkiem na puste tło programu) Dziś wybieramy moduł Vocodex.

Jest to moduł do syntezy dźwięku - przetwarzający mowę, głos czy inne dźwięki w głos maszyny, robota o bardzo elektronicznej barwie znany z filmów sci-fi.

Fruity Loops - Lekcja 17 - Dashboard

Dashboard - przydatne narzędzie czyli taka deska rozdzielcza - kontroler kontrolerów wtyczek…

Jak działa? Bardzo prosto….

Podobnie jak Fruity Envelope Controller, tylko, że Dashboard nie tworzy automatów i nie nadaje sam efektów, (co nie zmienia faktu iż możemy sami zrobić automation clips dla jego kontrolerów) natomiast oddaje nam pełną kontrolę nad opcjami kryjącymi się pod zbiorem wszystkich gałek lub suwaków jakie sobie wybierzemy.

Fruity Loops - Lekcja 16 - Fruity Delay Bank

Jest taka bardzo pomocna wtyczka w zasobach FL Studio - Fruity Delay Bank i jak sama nazwa wskazuje pomoże nam osiągnąć ekspresyjne opóźnienia, efekty płynnego echa itp.

Opcje & Funkcje

W górnej części panelu głównego widzimy 4 gałki odpowiadających kolejno opcjom: Dry, Wet, Input, Feedback. Niżej widzimy 6 kategorii pod którymi kryją się takie oto opcje:

INPUT:

Input panning, Input volume

FILT:

Input filter gain, Input filter cutoff frequency, Input filter resonance/bandwidth

Fruity Loops - Lekcja 15 - Efekt Blur

Jeśli mamy sekwencję lead, pad lub mamy po prostu pewien wokal - możemy utworzyć pełen delikatnej głębi efekt z ich wykorzystaniem.

Jak to zrobić ?

Błyskawicznie, wybieramy moduł Edison z kolekcji wtyczek i wrzucamy do niego (lub zgrywamy) naszą na przykład sekwencję lead i klikamy ikonkę efektu BLUR - zaznaczona na zdjęciu źółtą strzałką - otworzy okienko w którym możemy do woli edytować nasz efekt za pomocą opcji "Amount", "Delay" i "Mix", a także krzywą "Envelope" co daje nam więcej możliwości.