Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Fruity Loops - Więcej niż Muzyka

FL Studio posiada wszystko, co potrzebne do nagrania profesjonalnego utworu – od Step Sequencera, przez samplery, syntezatory, po efekty masterujące. Jest to program, jak pokazuje historia jego dekady, dzięki któremu można rozpocząć swoją profesjonalną karierę muzyczną. Opcja pracy w trybie na żywo (live mode), nadaje mu podstawowych cech Ableton Live i pozwala na wykorzystanie programu podczas koncertów. Spora liczba syntezatorów pełnej wersji FL Studio upodabnia go do Reason. Kreatywne wykorzystanie ogromnego wyposażenia FL Studio pozwala na napisanie niejednego hitu bez uciekania się do dodatkowych bibliotek sampli i innych programów.

Oczywiście polecam jak najbardziej właśnie ten program, bardzo uczy, i cierpliwości i opanowania i przede wszystkim uczy tworzenia, bo wszystko musisz ułożyć sobie sam, oczywiście można korzystać z gotowych sekwencji, jest tam też setki efektów, które można zastosować i układać do swojej kompozycji. Jest wiele opisów i wprowadzeń i objaśnień. Program bardzo zaawansowany, dźwięk w najnowszych wersjach kładzie niejeden drogi sprzęt muzyczny. Już sam program daje wspaniałe efekty, a po podłączeniu innego sprzętu, można tworzyć cuda.

Na każdy z kanałów można nałożyć zestaw efektów. Podobnie i w tym wypadku są to efekty FL Studio, jak i dowolne inne w formacie VST. Firmowe wtyczki dostarczają wszystkich standardowych efektów ze szczegółową kontrolą ich poszczególnych parametrów: delay, reverb, chorus, phaser, limiter, kompresor, equalizer, vocoder, enhancer, czy filtr dolnoprzepustowy.

Pod każdy kanał można podpiąć jeden z wielu instrumentów natywnych FL Studio, sample lub dłuższe pliki audio, a także instrumenty VSTi i DXi innych producentów.

Jednak już same instrumenty FL Loops dostarczają bardzo bogatej bazy brzmieniowej. Są to m.in.:

 • 3 x OSC – świetny do tworzenia barw melodii przewodzących. Syntezator z trzema oscylatorami grającymi jedne z 6 form fal (w tym sinusoidalna, trójkątna i kwadratowa) lub próbkę zadaną przez użytkownika. Obwiednie i LFO głośności, filtru HP/LP i rezonansu.
 • TS404 – syntezator lini basowej o dwóch oscylatorach, generatorze obwiedni, filtrze HL/LP i LFO.
 • Speech Synthsizer – syntezator mowy, dobry do generowania krótkich wokalnych wstawek z cyfrowym polotem.
 • BeepMap – przetwarza rysunki na dźwięki. Efekty nadają się na ambientalne podkłady.
 • BooBass – realistyczny syntezator gitary basowej.
 • Frukty DrumSynth Live – automat perkusyjny o klasycznym brzmieniu Rolanda.
 • SoundFont Player – Sampler odtwarzający biblioteki w formacie SoundFont.
 • PO[I]ZONE – wirtualny analogowy syntezator o bogatym i ciepłym brzmieniu.
 • Slicex – narzędzie do cięcia plików audio, a następnie odtwarzania ich fragmentów.
 • SynthMaker – narzędzie do budowania syntezatorów z modułów.
 • Wave Traveller – precyzyjny edytor skreczowych fraz w samplach.
 • Jest to program niewątpliwie zaawansowany przez co równie trudny w obsłudze, gdyż jest naszpikowany całym mnóstwem narzędzi, opcji i ustawień - które musimy skonfigurować. Jednak po dłuższym czasie pracy w tym programie, każdy kto będzie chciał przeżyć swoją własną przygodę z muzyką, na pewno ją przeżyje i nie będzie żałował czasu poświęconego dla Fruity Loops, kiedy z dumą będzie odsłuchiwał stworzone przez siebie nagrania. 

  oprogramowanie hobby

  Komentarze

  0 nowych
  andrewi   15 #1 10.10.2012 11:59

  Wszystko ładnie pięknie tylko... czemu on jest taki drogi? Ja rozumiem, że na muzyce elektronicznej przy odrobinie szczęścia można zbić kokosy no ale... inwestować kupe kasy w program, który być może kiedyś przyniesie zyski? Bez sensu...

  Over   9 #3 10.10.2012 12:37

  Niebardzo wiem o co Autorowi chodziło, reklama?
  Po mojemu jest to Program jak Photoshop z tym ze do muzyki :)
  @djfoxer
  no troszke niefajnie kopiować :)

  DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #4 10.10.2012 13:23

  @djfoxer
  Hehe ale go wyczułeś :) Masz nosa.

  @Overclocker
  Ten program nie potrzebuje reklamy :)

  @FL FAN
  Bardzo fajnie jak by ktoś pisał serie wpisów o tym programie. Niestety Twój wpis poza tym, że jest kopią to nie ma składu i ładu ani wstępu ani zakończenia i nic sobą nie reprezentuje. Poza tym to Twój pierwszy wpis, więc mogłeś się bardziej postarać!!! Blogi DP to nie śmietnik. Twój wpis wcale nie musi być długi, śmieszny, błyskotliwy itd. Ale wystarczy, że będzie coś sobą reprezentował i jak sama nazwa wskazuje to BLOG a ten rodzaj twórczości różni się od innych tym, że zawiera personalny charakter treści i zawiera również Twoje opinie. Tutaj po prostu został wklejony opis programu i tyle.
  Ten wpis bardziej nadaję się jako recenzja choć też nie do końca. Pozdrawiam i życzę Ci wszystkiego najlepszego i lepszych blogów oczywiście :)

  @Redakcja
  Co ten wpis robi na głównej? Cebula coś ostatnio mówił o przykręceniu śruby!

  Autor edytował komentarz.
  freeq52   8 #5 10.10.2012 13:44

  A redakcja ma tą wiedzę czy ten wpis to kopiuj/wklej czy też jest to ten sam autor? Bo główna główną, no ale to w sumie tak dziwnie :)

    #6 10.10.2012 13:58

  Nikopol z tamtego forum to ja i to mój tekst, a nie kopia, także niestety nie wyszło Ci djfoxer. I to nie reklama, bo prawdą jest, że ten program jej nie potrzebuje, po prostu lubie ten program i warto o nim wspomnieć.

  FL FAN   4 #7 10.10.2012 14:00

  Ja jestem autorem tego tekstu i mówię to z pełną odpowiedzialnością, bo ja to napisałem jako Nikopol na forum muzyki lat 80, bo taka mnie interesuje.

  FL FAN   4 #8 10.10.2012 14:07

  DjLeo również życzę wszystkiego dobrego i dzięki za ocenę ale nie potrzebuję oceny, tak jak program reklamy. Zwyczajnie uznałem, że tutaj może większą ilość osób zainteresuję twórczością muzyczną.

  10.10.2012 13:58 (Anonim (niezalogowany)) - to mój wpis tylko zapomniałem się zalogować w nerwach oskarżany o plagiat.

  djfoxer   19 #9 10.10.2012 14:07

  @FL FAN
  "także niestety nie wyszło Ci djfoxer" - napisz gdzie skłamałem w swoim poście? :D Stwierdziłem fakty, a te są takie jakie napisałem :)


  @DjLeo
  Nie przywitał się, stąd miałem podejrzenia, że coś jest nie tak ;)

  Autor edytował komentarz.
  FL FAN   4 #10 10.10.2012 14:13

  djfoxer - Nie są takie fakty.

  Dzięki, po Twoim wpisie wszyscy myślą, że skopoiowałem tekst z tamtego tematu. Prawda jest taka, że nie skopiowałem, ani też nikomu go nie podprowadziłem, gdyż sam jestem jego autorem.

  Pozdrawiam Serdecznie

  andrewi   15 #11 10.10.2012 14:25

  Też miałem takie dziwne podejrzenia ;) swoją drogą FL FAN... ciekawi mnie z jakiej wersji korzystasz i ile ona obecnie kosztuje?

  DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #12 10.10.2012 14:30

  @FL FAN

  Hmm skoro tamten wpis jest Twój a to jest właściwie jego kopia to oznacza, że wspominasz o funkcjach w starej wersji FL STUDIO sprzed roku jak nie więcej. To wiele nie zmienia co prawda. No nie ważne nie ma się co czepiać. Jeżeli masz jakieś ciekawe projekty to zapodaj z miłą chęcią posłuchamy. A może jakieś Tutoriale umieścisz na BLOGU jak co zrobić itp. Tego tutaj nie było jeszcze.

  WODZU   18 #13 10.10.2012 14:40

  Fruity Loops to świetny kawał softu. Nie jak te Magixy itp. dla o(d)pornych, gdzie wystarczy poskładać kilka klocków i coś tam gra. Tutaj jest kontrola dosłownie nad wszystkim. Żeby w tym tworzyć, trzeba mieć już pojęcie o muzyce, a nie tylko słuchać muzyki. Bawiąc się tego rodzaju softem, choć tylko w wersji demo, przestaję żałować 4 lat spędzonych w szkole muzycznej :)

  DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #14 10.10.2012 14:41

  @andrewi

  Wnosisz o legal "domniemowywuje" hehe :). Jego sprawa, bo się znowu burza zrobi jakaś niech nikt nikomu do komputera nie wchodzi tak będzie najlepiej. Byle by nie promować piractwa.

  A cennik jest tutaj:

  https://support.image-line.com/jshop/shop.php

  i dramatyczny apel producenta o zakup legala i nie piracenie tutaj:

  http://www.image-line.com/documents/stoppirating.html

  DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #15 10.10.2012 14:43

  @WODZU

  Zapodaj swoją twórczość chętnie posłucham...

  djfoxer   19 #16 10.10.2012 14:49

  @FL FAN
  Stwierdziłem fakt, że jest to ta sama treść co na znalezionym forum. Nie pisałem, że to plagiat(!), czy coś. Czekałem na Twoją reakcję. Cieszę się, że jesteś autorem i wszystko jest jasne. W takim razie czekamy na jakieś ciekawe wpisy o Fruity Loops. Pozdrawiam. (edytowałem pierwszy post)

  Autor edytował komentarz.
  FL FAN   4 #17 10.10.2012 14:52

  Oczywiście, tworzę (bez rewelacji) nie uważam sięza muzyka, artystę czy kompozytora - byłbym niepoważny tak mówiac o sobie.

  DjLeo teraz mamy 10 i tę wersję beta 10. 5 niestety Wygasła - 1 lipiec, 2012
  Więc nie podaję linku do nieaktywnego oprogramowania.

  Jest jednak beta 10.8 http://forum.image-line.com/viewtopic.php?f=100&t=94853 (Wygasa 1 grudnia 2012)

  Opisywałem ogólnie wszystkie najważniejsze elementy Studia (w mojej ocenie)
  Fruity Loops jak pisałem w komentarzu do artykułu z programem używam od wersji 3.

  andrewi

  Ponieważ sprawa wygląda tak, że wersja demo nie ma możliwości zapisania projektu w formacie flp. ale ma możliwosć eksportu do Wav lub mp3 to z takich wersji korzystam. Pełna płatna wersja oczywiśćie ma z pewnością więcej sampli, wtyczek VST. Myślę, że najbardziej jest wyposażona wersja najdroższa. Jest także mowa o dożywotniej możliwości aktualizacji w wersji płatnej (jeśli dobrze to zrozumiałem)
  http://www.image-line.com/documents/lifetimefreeupdates.html

  Więcej informacji (również o cenach) tutaj na stronie producenta: http://www.image-line.com/documents/flstudio.html

  Jak pisałem w tamtym temacie na forum, nie uważam się za jakiegoś specjalistę, wciąż sam się uczę choć kilka ładnych lat minęło.
  Bardzo podobają mi się te utwory, które mają ukazać możliwości programu, tam wrzuciłem link na youtube, można popatrzeć ile to pracy. Gdy tak słucham to z zazdrością lekką przyznam. No ale wiem, że mi brakuje do tych artystów dużo i się z nimi nie porównuję.

  Autor edytował komentarz.
  FL FAN   4 #18 10.10.2012 15:10

  djfoxer - OK piękne dzięki.

  Odnośnie mojej twórczości to wrzucę coś na serwer i podam linki

  Te akurat utwory nagrałem głównie przy użyciu modułu BIOHAZARD

  http://www.sendspace.com/file/rgwtwy

  http://www.sendspace.com/file/5rh0bh

  (Nie zrażajcie się tytułami)

  Aby pobrać należy kliknąć "Click here to start download from sendspace"


  Kiedyś miałem więcej pomysłów teraz mało co nagrywam ;-( ale zawsze po poczuciu wypalenia nadchodziła wena, zobaczymy jak będzie tym razem.

  Mam nadzieję, że będę mógł coś napisać odnośnie tworzenia w następnych wpisach, czyli co i jak zrobić, aby uzyskać ciekawy efekt ;-)

  Dziękuje za zainteresowanie.

  WODZU   18 #19 10.10.2012 15:12

  @DjLeo
  Heh, nie są to jakieś powalające wytwory mojego umysłu, ale coś co powstawało w ramach zabawy w wolnych chwilach, w czasach gdy owe wolne chwile jeszcze miałem :)

  BTW. Ceny FL wcale nie są takie tragiczne. Nie wiem tylko dlaczego ludzie oczekują, że profesjonalne programy mają być dostępne dla np. każdego nastolatka, żyjącego z kieszonkowego.

  Autor edytował komentarz.
  djfoxer   19 #20 10.10.2012 15:17

  @WODZU
  Jak masz gdzieś to udostępnione, to z miłą chęcią również bym przesłuchał :)

  djfoxer   19 #21 10.10.2012 15:21

  @FL FAN
  Przepraszam za zamieszanie :)

  FL FAN   4 #22 10.10.2012 15:24

  djfoxer, nie ma sprawy, dziękuję, w sumie rozumiem, bo też nie lubie oszustów i nie toleruję kłamstwa. Dlatego rozumiem, że ktoś mógł tak zareagować. No ale już wyjaśniliśmy i wszystko jest OK, to najważnieszje.

  Pozdrawiam Serdecznie ....i nie bądźcie zbyt surowi przy ocenie moich utworków


  Wybaczcie zapomniałem dodać rzecz bardzo ważną, w wersji DEMO Fruity Loops przy używaniu modułów TOXIC BIOHAZARD, POIZONE lub SAKURA CZY SAWER co kilka minut "rzucana" jest cisza więc jeśli na żywo zgrywamy jakąś sekwencję to trzeba się zmieścić w 2 lub 3 minutach zanim nastąpi cisza.

  Tu jest lista modułów: http://www.image-line.com/documents/synths.html

  Autor edytował komentarz.
  WODZU   18 #23 10.10.2012 15:50

  @DjLeo
  @djfoxer

  Tutaj jest krótki loop, który wykonałem jako cover utworu Gigi D'Agostino - L'Amour Toujours
  http://www.sendspace.com/file/sadj9g

  a tutaj moje własne kombinowanie sprzed kilku lat (trochę przynudnawa, ale zapodziałem gdzieś plik z wersją bardziej rozbudowaną)
  http://www.sendspace.com/file/eljqd4

  Szkoda że teraz brakuje czasu na takie zabawy :)

  Autor edytował komentarz.
  FL FAN   4 #24 10.10.2012 16:43

  No i o to chodzi, słychać, że wiedziałeś co robisz, a ten kawałek L'Amour Toujours - bardzo miło mi to znów usłyszeć także jako cover, kiedyś też się nawet wzorowałem tym utworem w początkach zabawy i pracy z muzyką i jak widzę był to dobry wybór, skoro kogoś innego również utwór zainspirował.

  Dziś słuchając tych swoich pierwszych nagrań aż łezka się kręci w oku.... to była nie ta jakość co dziś, nie taka budowa warsztatu jak dziś...oj masa wspomnień. Dzięki i Pozdrawiam !

  Zachęcam wszystkich do podejmowania wyzwań z Fruity Loops, każdy pomysł jest wart swojego czasu i uwagi. Napisałem, że FL to więcej niż Muzyka....z sentymentu, bo to poza muzyką przecież masa wspomnień, pracy, nauki, zabawy.
  Budowanie doświadczenia....nie było łatwo, było trudno....ale dziś już dawne problemy nie istnieją, lepszy sprzęt, program w nowszej wersji, więcej narzędzi.....tylko muzyka z tego samego serca wciąż...lub z głowy.

  Kariery nie zrobi tak naprawdę nigdy ten kto nie żyje muzyką, "rozgłos na chwilę to tylko iluzja, jeśli nie tworzysz z serca dla ludzi i muzyka to tylko produkt dla pieniędzy i sławy to lepiej zajmij się czymś innym" - To moja myśl przewodnia, którą przedstawiam początkującym miłośnikom muzyki.

  Kariera to praca i wypracowane przez lata uznanie oraz szacunek odbiorców.
  Ci którzy nie byli w stanie tego zrozumieć skończyli źle, a czasem bardzo źle jak historia muzyki pokazuje.

  Ambicje, skromność, talent praca, praca, praca, zasady !

  Autor edytował komentarz.
  TheUsh   7 #25 10.10.2012 17:03

  @andrewi:
  FL wcale nie jest drogi. Ba powiedział bym, że jest nawet śmiesznie tani w porównaniu do innych programów z segmentu Digital Audio Workstation. Musisz pamiętać, że to nie jest zabawka dla amatorów i nie jest to produkt przeznaczony na rynek konsumencki ;)

  Inwestycja w FL Studio to bardziej jak zakup Photoshopa - nie wydaje na niego pieniędzy ktoś kto chce się "tylko pobawić". Do prostszych zastosowań znajdzie się coś w segmencie konsumenckim nawet za niewielkie pieniądze.

  Autor edytował komentarz.
  DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #26 10.10.2012 17:19

  Dzięki za linki, posłucham. Co do ceny FL Studio to w porównaniu do Photoshopa aktualizacje mamy dożywotnio i to jest wielki plus dla producenta.

  WODZU   18 #27 10.10.2012 21:09

  @FL FAN
  Zajmowałeś się muzyką zawodowo czy hobbystycznie?

  FL FAN   4 #28 11.10.2012 10:19

  WODZU, tylko jako hobby, nie ukończyłem też żadnej szkoły muzycznej. Fruity Loops polubiłem, gdyż tam mam wpływ na wszystko, przez to jest trudniej ale kompozycja jest w pełni autorska. Fruity Loops bawiąc - uczy, dając przy tym mnóstwo satysfakcji, zwłaszcza jeśli ktoś bardzo lubi muzykę i ma w sobie jakieś pomysły, Fruity Loops daje możliwość te pomysły zrealizować.

  Przygotowałem kolejny wpis na blogu (oczekuje na akceptacje) tym razem będzie to coś na start dla początkujących, a ktoś już obeznany z programem może dowie się czegoś z kolejnych wpisów. Ja też się wciąż uczę i z uporem odkrywam nowe funkcje, techniki i możliwości. Pozdrawiam Serdecznie !

  pstrowsky   9 #29 11.10.2012 14:05

  Program jest znany i lubiany w amatorskich środowiskach muzycznych. I na pewno warto na jego temat pisać. Jednak ja z FL mam taki problem, że nie słyszałem ani jednego utworu stworzonego w tym programie, który brzmiałby profesjonalnie, Jestem ciekaw czy to wina kart muzycznych z jakich korzystają ludzie w nim tworzący, czy może jest jakaś inna przyczyna na przykład słabe brzmienia narzędzi w programie lub brak późniejszej obróbki w profesjonalnym studio. Proszę o jakiś opinie a najlepiej linki do fajnie brzmiących utworów skleconych w tym programie.

  FL FAN   4 #30 11.10.2012 17:21

  Proszę bardzo o to artyści (myślę raczej profesjonaliści ) używający tego oprogramowania.

  http://www.image-line.com/documents/powerusers.html

  My też tam wyżej w komentarzach podaliśmy linki do naszych kompozycji ;-)


  Pozdrawiam Serdecznie

  FL FAN   4 #31 11.10.2012 23:45

  pstrowsky - Proszę posłuchać tych utworów ze strony producenta:

  http://www.image-line.com/documents/flstudio.html

  Podpisane w prawym górnym rogu na playliście, że wykonane w FL Studio.
  Brzmią świetnie, jak większość utworów demonstracyjnych zamieszczonych w FL Studio, które polecam każdemu (kto program ma) odsłuchać.

  No chyba, że chodziło konkretnie o amatorskie nagrania, w których szukasz profesjonalnego brzmienia.
  Ale bez masteringu o którym wspomniałeś, będzie trudno coś takiego znaleźć.

  Pozdrawiam Serdecznie

  pstrowsky   9 #32 12.10.2012 01:59

  Dzięki. Za linki, ze strony producenta znam Ale takie pokazowe mnie właśnie nie interesują.Wiadomo, ze są tak spreparowane żeby brzmiały dobrze.Chodzi mi o takie brzmienia, które można uzyskać w domu. Bawiłem się kiedyś programem NI Reaktor i byłem zaskoczony głębią i barwą dźwięków jakie można wygenerować na maszynach tworzonych w tamtym oprogramowaniu. od razu podaję przykłady aby było wiadomo o co konkretnie mi chodzi:

  http://www.youtube.com/watch?v=bSLvtLPySBs&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=8VaI-78VTjE&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=-E-S3Z5G8ks&feature=related
  http://www.youtube.com/watch?v=aWuC83VPG3o
  Brzmi potężnie i jak widać to wszystko zyskać można w warunkach zwykłego domowego PC

  W żadnym razie nie porównuje tych programów ale chodzi mi o jakość syntetyzowanego przez nie dźwięku. Tymi brzmieniami z FL jestem zaskoczony ale w drugą stronę. Cały program jest super ale brzmienia są jakieś takie kartonowo papierowe i płaskie. Jest tam na przykład taki syntezator co niby naśladuje gitarę ale brzmi jak midi sprzed 20 lat z Amigi słuchane przez telefon. Mam nadzieję, ze wiecie o co mi chodzi. Dlatego zastanawiam się czy zrobienie czegokolwiek co brzmi przyzwoicie i nie składa się z naturalnych próbek żywych instrumentów.
  Pozdrawiam.

  WODZU   18 #33 12.10.2012 08:27

  @pstrowsky
  "Jednak ja z FL mam taki problem, że nie słyszałem ani jednego utworu stworzonego w tym programie, który brzmiałby profesjonalnie,"

  "Ale takie pokazowe mnie właśnie nie interesują.Wiadomo, ze są tak spreparowane żeby brzmiały dobrze.Chodzi mi o takie brzmienia, które można uzyskać w domu."

  Czy tylko ja mam wrażenie że zaprzeczasz sam sobie?

  @FL FAN
  No proszę, nie wiedziałem, że mój ulubiony artysta Mike Oldfield korzysta z FL :)

  FL FAN   4 #34 12.10.2012 11:54

  Drogi WODZU, ja też byłem zaskoczony gdy się o tym dowiedziałem, jeśli dobrze pamiętam było to w 2007 roku i ktoś mnie zapytał kto jest na zdjęciu i powiedział, że to nie fotomontaż, bo w tle na dużym monitorze był włączony właśnie Fruity Loops. Wtedy nie wierzyłem, że tacy artyści pracują z takim programem, ale wtedy nie miałem pojęcia o czym w ogóle pisałem. Nie wiedziałem jak bardzo ten program jest zaawansowany. Na stronie producenta wyczytałem wczoraj, że zmienili nazwę bo nikt nie traktował jej poważnie i wszystkim kojarzyło się to z gotowymi sekwencjami "loop" i nikt nie chciał być z tym kojarzony. Bo Fruity Loops miał być alternatywą dla Acid/Ejay ale przez swoją nazwę kojarzył się w łaśnie z takimi programami. Ktoś nawet chciał zerwać umowę z nimi przez problemy z tego powodu (jeśli dobrze to zrozumiałem) na dole tej stronkni: http://www.image-line.com/documents/ilhistory.html czyli How FruityLoops became FL Studio…

  POZDRAWIAM WSZYSTKICH SERDECZNIE !

  Autor edytował komentarz.
  FL FAN   4 #35 12.10.2012 12:23

  pstrowsky - Nowy FL Studio 10 ma dźwięk jakby to ująć z głębią, gdy mam słuchawki na uszach to jestem w stanie to zauważyć (no chyba, że to moja nadinterpretacja, bo specjalistą nie jestem) i przy dobrym sprzęcie na jakim będzie program działał myślę, można coś ciekawego ułożyć.

  Tutaj link i myślę ciekawe brzmienie nagrane przed momentem przeze mnie (mp3 w lepszej jakości 320 kb/s) do odsłuchania, wykorzystałem moduł POIZONE z Fruity Loops.

  http://www.sendspace.com/file/qifs7n (kliknij "Click here to start download from sendspace" aby pobrać lub odsłuchać)

  Tutaj jak to wygląda: http://s1.bild.me/bilder/160512/3127647FL_loop.jpg

  I jeszcze dwa z innego modułu (Sawer)

  http://www.sendspace.com/file/q35tzw

  http://www.sendspace.com/file/7wy45x

  (Następna lekcja na moim blogu będzie o tych modułach, a ostatnio było o narzędziu Piano Roll i o module Sytrus)

  Pozdrawiam !


  Autor edytował komentarz.
  pstrowsky   9 #36 12.10.2012 23:00

  @Wodzu A przesłuchałeś próbki z linków, które podałem? To co mówię jest zaprzeczeniem tylko z pozoru. Spróbuje uprościć moje pytanie :) Czy na domowym PC da się uzyskać fajne brzmienia, czy trzeba mieć super kartę muzyczną? Bo kiedyś miałem zainstalowane demo FL (nie pamiętam wersji), trochę się pobawiłem dostępnymi tam syntezatorami i nie podobało mi się jak brzmią. Inny program (bardzo trudny, o zupełnie innym charakterze) z którym się zetknąłem - Reaktor brzmi super na zwykłym PC ze zintegrowaną kartą dźwiękową cała synteza dźwięku odbywa się programowo.

  @FL FAN słuchałem Twoich próbek brzmią dużo lepiej, (głębiej) niż FL kiedyś u mnie. Jaką masz kartę dźwiękową?
  P.S.1 śledzę blogi ale nie często się udzielam w komentarzach.
  P.S.2 Jak będziesz umieszczał wav'y do ściągniecia to użyj 7zip'a do skompresowania pliku vaw'y świetnie się kompresują, z 3,55MB uzyskałem paczkę 1,75MB.
  Pozdrawiam.

  Autor edytował komentarz.
  FL FAN   4 #37 12.10.2012 23:41

  Myślę, że to kwestia bardziej programu, niż karty dźwiękowej, bo to zwykła zintegrowana karta która ma kilka ładnych lat na karku. Przy właściwościach w menadżerze urządzeń jest taki wpis: "SB PCI (WDM) - Creative Technology Ltd." (wszyscy teraz pomyśleli pewnie "rany....ale stary złom" ;-))))

  Bardzo się FL Studio zmieniło, a zauważyłem pracując na wersjach od 3, przez 5, 7,8,9 do tej obecnej 10. Dźwięk nabierał tej głębi, odnosiłem takie wrażenie, że jest lepiej, bo gdybyś włączył na przykład FL 3 lub 5 zauważyłbyś dźwięk jałowy, bez głębi, przestrzeni i barwy. Jakby z 20 letniego komputera. Teraz to są cuda ale i wymagania programu wciąż wzrastały. Tak jak obecnie jest: "2Ghz Intel Pentium 4 / AMD Athlon 64, 1 Gb or more RAM recommended, Soundcard with DirectSound drivers." Pozdrawiam, dziękuję za podpowiedź (7ZIP).

  Autor edytował komentarz.
  WODZU   18 #38 13.10.2012 10:56

  @pstrowsky
  Słuchałem zamieszczonych przez Ciebie materiałów (karta dźwiękowa Asus Xonar DX/XD + słuchawki SENNHEISER HD555) i nie usłyszałem niczego niezwykłego. Być może to problem wynikający z kompresji dźwięku w klipach na Youtube (słuchałem przy jakości klipu 720p HD).

  FL FAN   4 #39 13.10.2012 11:09

  Dla porównania dźwięku na przykład z obecnym FL 10 tutaj można pobrać wcześniejsze legalne wersje demo Fruity Loops: http://flavastudio.com/fl-studio-fruityloops-archive.html. Niebieskie przyciski na dole strony pod napisem "Archive Downloads... "

  Autor edytował komentarz.
    #40 03.11.2012 09:51

  Tutaj macie przykład ze Fl Studio używają swiatowe gwiazdy muzyki elektronicznej :) http://www.youtube.com/watch?v=IJ73bS-97Kg

    #41 18.01.2014 22:01

  Dzięki FL Studio, zarobiłem kilka groszy :) co prawda nie zwrócił mi się, ale nie o to tu chodzi. Dla mnie to jaka taka gra komputerowa, tylko że taka, która się nigdy nie kończy, nie możesz w nią przegrać, i nigdy się nie nudzi :) ja cały czas w nią gram :D

    #42 27.10.2016 02:44

  @WODZU: Posłuchaj pierwszych 8 płyt OSTRa ;) bity pochodzą z fł studio ^^