F-Secure Freedome F-Secure Freedome 2.36.6554.0

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Ochrona prywatności
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

F-Secure Freedome to ciekawe i skuteczne narzędzie kierowane do użytkowników ceniących sobie prywatność podczas korzystania z Internetu. Stanowi ono godne polecenia uzupełnienie standardowego oprogramowania antywirusowego.

Główną funkcją programu jest ukrywanie prawdziwego numeru IP w trakcie korzystania z zasobów sieci globalnej, co pozwala na ukrycie naszej aktywności przed wszelakiego rodzaju komponentami śledzącymi, reklamodawcami czy nawet dostawcą Internetu. Z jego pomocą w łatwy sposób zdefiniujemy swoją wirtualną lokalizację, co z kolei pozwoli uzyskać dostęp do materiałów zablokowanych w danym regionie.

F-Secure Freedome blokuje niechciane funkcje śledzenie i wszelakiego rodzaju złośliwe strony internetowe. Umożliwia on także ochronę komputera podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi i uniemożliwia dostęp do prywatnych i poufnych danych użytkownika.

Uwaga!

  • Wersja testowa pozwala na korzystanie z programu przez 5 dni.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota obsługi, personalizacja ustawień, dokładny raport o działaniu, dowolny język, pomoc techniczna
brak
ocena użytkownika
06.04.2020 13:07 • Recenzja do wersji 2.30.6180.0

Na początek uwaga: aktualna wersja programu to: 2.32.6293.0

F-Secure Freedome to program uzupełniający sztandarowy pakiet zabezpieczający tej firmy, F-Secure SAFE. Firma jest przekonana o jego przydatności i skuteczności, dlatego pewnie daje tylko 5 dni na jego przetestowanie (program jest płatny). Jego obsługa jest bardzo prosta. Ekran powitalny ukazuje nam wielkie koło włączenia lub wyłączenia aplikacji wraz z podstawową statystyką dotyczącą jej działania: ruch chroniony (w GB), zablokowane witryny i zablokowane próby śledzenia przez hakerów, reklamodawców oraz podmioty gromadzące dane o użytkownikach. Te ostatnią opcje można dodatkowo tymczasowo rejestrować na interaktywnej mapie Tracker Mapper.
W ustawieniach możemy wybrać stan połączeń; z 4 dostępnych opcji zaznaczyłem 2:
* pokazywanie powiadomień dotyczących połączeń,
* automatyczny wyłącznik umożliwiający odcięcie połączenia internetowego w przypadku przerwania połączenia VPN oraz blokadę połączenia z innymi urządzeniami w tej sieci.

I to właściwie wszystko, co można o tym programie powiedzieć. Jest on według mnie doskonałym uzupełnieniem programu antywirusowego oraz narzędzia blokującego reklamy (w moim przypadku uBlock Origin). Jedyną jego niedogodnością jest to, że jest płatny.