F-Secure - bardzo dobre wyniki za drugi kwartał

Strona główna Aktualności

O autorze

F-Secure - od pewnego czasu najdynamiczniej rozwijająca się spółka giełdowa w dziedzinie ochrony antywirusowej i zapobiegania włamaniom, podsumowała drugi kwartał. Firma można pochwalić się zwiększenieniem łącznych przychodów w tym okresie o 35% po poziomu 19,8 mln euro. Zysk z działalności operacyjnej wzrósł o 88%, do poziomu 2,8 mln euro.

F-Secure jest globalnym liderem w zakresie oferowania koncepcji Security as a Service (bezpieczeństwo jako usługa) za pośrednictwem dostawców usług internetowych. F-Secure ma 36% udziału w europejskim rynku operatorów oferujących szerokopasmowy dostęp do Internetu i zabezpieczenia danych, natomiast udziały w rynkach europejskim i północnoamerykańskim wynoszą łącznie 25%.

Wzrost wirusów na rozwiązania mobilne (odnotowano już blisko 300 tego typu zagrożeń), powoduje też większe zainteresowanie ze strony operatorów komórkowych. F-Secure podpisało umowę z Orange Group w celu świadczenia usługi ochrony antywirusowej dla użytkowników inteligentnych telefonów, a takż współpracuje z ONE (Austria) w zakresie oferowania usług ochrony antywirusowej przez portal mobilny ONE oraz z Mobitel (Słowenia).

© dobreprogramy
s