F-Secure zabezpieczy Windows Home Server

Strona główna Aktualności

O autorze

F-Secure

- firma produkująca oprogramowanie zabezpieczające dla komputerów PC i urządzeń przenośnych poinformowała, że zawarła porozumienie z Microsoft, na mocy którego jako pierwsza dostarczy własne rozwiązania zabezpieczeń dla nowego Windows Home Server. O pracach nad tą nową "udomowioną" wersją systemu serwerowego pisaliśmy już wielokrotnie. Współpraca F-Secure i Microsoft została ogłoszona podczas konferencji WinHEC.

Oprogramowanie F-Secure będzie zintegrowane z systemem Windows Home Server, a jego zadaniem będzie ochrona małej sieci domowej przed wirusami, programami szpiegującymi, rootkitami i innym złośliwym kodem. Wybraliśmy F-Secure ponieważ w swojej ofercie posiada wiele rozwiązań zabezpieczających, które cechuje łatwa obsługa połączona z wysokim poziomem ochrony - mówił Steven VanRoekel z działu Windows Server Solutions w Microsoft.

Warto wspomnieć, że podczas WinHEC Microsoft ogłosił również, że Windows Home Server będzie dostępny także w wersji OEM dla firm System Builder, a nie jak planowano wcześniej - jedynie ze specjalnie zaprojektowanymi do warunków domowych serwerami. Póki co można pobrać publiczną wersję beta Community Technology Preview.

© dobreprogramy