reklama

FTC zgadza się na przejęcie Skype przez Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Federalna Komisja Handlu w Stanach Zjednoczonych zgodziła się na przejęcie producenta komunikatora Skype przez Microsoft.

FTC jest organem antymonopolowym w USA i jako taki jest uprawniony do wstrzymania jakiegokolwiek przejęcia jednej firmy przez drugą, które mogłoby zagrozić konkurencyjności na rynku. Tym razem jednak bez większego rozgłosu zgoda została wyrażona. Przejęcie Skype przez Microsoft znalazło się na publikowanej kilka razy w tygodniu liście, obok innych zatwierdzonych równolegle przez Komisję umów.

Microsoft w maju ogłosił, że zakończył negocjacje w sprawie przejęcia Skype za rekordową kwotę 8,5 miliardów dolarów. Zgoda FTC to niewątpliwie dobra wiadomość dla firmy z Redmond, ale jest jeszcze zbyt wcześnie, by Steve Ballmer mógł odetchnąć z ulgą. Aby transakcja się odbyła, potrzebna jest jeszcze zgoda regulatorów rynku spoza Stanów Zjednoczonych - przede wszystkim Komisji Europejskiej.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama