Fable Anniversary wkrótce również na PC

Strona główna Aktualności

O autorze

Chociaż gra Fable zadebiutowała na pierwszym Xboksie, mam wrażenie, że to fani PC częściej wspominają, jak to dobrze bawili się w komputerowej odsłonie dawnego hitu Petera Molyneux. Nie dziwi fakt, iż po pojawieniu się na Xboksa 360 odświeżonej graficznie oraz usprawnionej w kilku miejscach edycji w formie Fable Anniversary, zaczęli domagać się oni też swojej wersji projektu. Lionhead Studios próśb wysłuchało.

Jubileuszowe wydanie Fable w wersji komputerowej potwierdzono w mało wyszukany sposób za pośrednictwem krótkiego filmiku. Można z niego wywnioskować, iż oto już niebawem gra pojawi się także na Steam. We wrześniu minie równo 10 lat od czasu konsolowego debiutu pierwowzoru i właśnie wtedy wyglądałbym poprawionej wersji klasyka, przy czym raczej nie nastawiał się równocześnie na znaczące zmiany w temacie grafiki względem produktu, który nie dalej jak w lutym wypuszczono na Xboksa 360.

Przypomnę, że całą przygodę przeniesiono na Unreal Engine 3, jednak poza lepszymi teksturami oraz modelami postaci czy obiektów, plus drobnymi ulepszeniami w sferze rozgrywki, wiele elementów pozostało w starej formie — z szarpaną animacją bohaterów oraz dogrywaniem co krok kolejnych niewielkich lokacji na czele. Nic nie zrobiono z tymi dłużącymi się bardzo fragmentami przygody, bo też nikt nie zdecydował się na pakiet dodatkowych zadań — poza rozszerzeniem The Lost Chapters, teraz już w standardzie.

Istnieje szansa, że podobnie jak konsolowe Fable Anniversary, gra w wersji PC pojawi się w sprzedaży w obniżonej cenie, dopiero stając się w miarę łakomym kąskiem. Podkreślę przy okazji, że na komputerach mieliśmy też już trzecią część serii, za to druga nigdy nie wyszła poza czytniki Xboksów 360. Może nastąpi to wreszcie na jesieni 2018 roku?

© dobreprogramy

Komentarze