reklama

FaceTime for Mac Beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Firma Apple udostępniła zapowiedzianą wczoraj wersję testową komunikatora FaceTime, tym razem przeznaczonego dla użytkowników komputerów Mac.

FaceTime for Mac to program, który umożliwia wykonywanie połączeń wideo między użytkownikami komputerów Mac z systemem Mac OS X 10.6 oraz iPodów Touch i iPhone'ów z systemem iOS 4.1. Jak przystało na produkt firmy Apple, program jest bardzo prosty w obsłudze i dobrze integruje się z innymi produktami firmy. Lista kontaktów pobierana jest z systemowej książki adresowej, a za jej pośrednictwem z telefonu lub iPoda. Ciekawą funkcją programu jest zmiana orientacji pokazywanego obrazu w czasie rozmowy, zależnie od sposobu trzymania telefonu przez rozmówcę. Użytkownicy komputerów Mac również mogą zmieniać orientację wysyłanej wizji w ustawieniach wideo. Oczywiście osoby rozmawiające nie muszą używać trybu pionowego lub poziomego jednocześnie. Niestety FaceTime (jeszcze) nie posiada wielu funkcji, które znajdziemy w iChat, jak przesyłanie obrazu pulpitu lub zdjęć, czego może brakować rozmawiającym na komputerach Mac.

Komunikator można pobrać z działu PROGRAMY -> Internet i komunikacja -> Komunikatory Internetowe.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama